Robert Lewandowski doczekał się ulicy swojego imienia

Robert Lewandowski podczas meczu eliminacji mistrzostw świata Polska - Rumunia

Robert Lewandowski podczas meczu eliminacji mistrzostw świata Polska - Rumunia (KUBA ATYS / AGENCJA GAZETA)

Zgodnie z ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego w miejscowości Kuźnia Raciborska konieczna była zmiana nazwy ulicy gen. Karola Świerczewskiego. Mieszkańcy zadecydowali, że od teraz chcą, by nosiła ona imię Roberta Lewandowskiego.

Generał Karol Świerczewski był w czasach PRL-u uważany za bohatera, ale dzisiaj jego osoba jest postrzegana w Polsce bardzo negatywnie. Nie ma się co dziwić - w 1920 roku walczył po stronie bolszewickiej i wiele razy dowodził armią w stanie nietrzeźwości, co skutkowało utratą życia przez wielu żołnierzy.

Wraz z dekomunizacją ulica gen. Karola Świerczewskiego w Kuźni Raciborskiej musiała zmienić swoją nazwę. Mieszkańcy zebrali ponad sto podpisów pod petycją, aby od teraz wspomniana ulica nosiła imię Roberta Lewandowskiego.

Burmistrz miasta, Paweł Macha, był mile zaskoczony pomysłem mieszkańców i również go poparł. Nie chciał jednak podejmować żadnych działań w tym kierunku, zanim sam Robert Lewandowski nie skomentuje tej inicjatywy.

Jakiś czas temu do władz miasta dotarła informacja, że napastnik reprezentacji Polski nie ma nic przeciwko i również wspiera ten pomysł. Wszyscy w Kuźni Raciborskiej mają teraz nadzieję, że w przyszłości odwiedzi on miasto i "swoją" ulicę.

Ile Real Madryt oferował za Lewandowskiego?

Zobacz także
 • Legia Warszawa - Wisła Płock 3:2 Dominikowi Furmanowi grożą trzy lata pozbawienia wolności
 • Po dwóch golach Javiego Hernandeza Cracovia wygrała z Legią przy Łazienkowskiej 2:0. To jej pierwsze zwycięstwo w stolicy od 1951 roku. Hernandez miał szansę na hattricka, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Legia kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Williama Remy'ego. Powody braku wyniku. Taktyczne Podsumowanie Weekendu
 • Puchar Anglii. Gdzie obejrzeć mecz Chelsea - Manchester United? Puchar Anglii. Chelsea F.C. - Manchester United. Gdzie oglądać mecz, który wyłoni ostatniego ćwierćfinalistę? Transmisja TV, na żywo, stream online, 18.02.2019
Komentarze (8)
Robert Lewandowski doczekał się ulicy swojego imienia
Zaloguj się
 • zocha688

  Oceniono 2 razy 2

  Glupota ludzka nie ma granic.

 • t0tylk0ja

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda. Jeśli faktycznie Robert się zgodził to znaczy, że ma większe ego niż myślałem.

 • zerozer52

  Oceniono 1 raz 1

  A JPII to ch...?

 • starszy-65

  0

  Nie kocham Świerczewskiego ani innych prawdziwych komunistów ale oni byli bardziej normalni (bo pili) niż autor który twiedzi, że picie alkocholu przez komunistę spowodowało śmierć żołnierzy bo ja zapytam: gdzie są świadkowie tych śmierci?- durny wymysł! a poza tym to ginęli komuniści.

 • hornbeam

  Oceniono 2 razy 0

  Jeszcze tylko ksiądz z kropidłem wejdzie i zaczną się pielgrzymki do Kuźni Raciborskiej.

 • antropoid

  Oceniono 5 razy -1

  Na pewno lepszy patron taki, niż polityk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje