0
0
0
Niemcy U-21
Bramki: Weiser (40.) Kartki: Arnold, Haberer, Stark, Meyer - żółta. Skład: Pollserbeck - Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt - Haberer (82. Kohr) - Weiser, Meyer, Arnold, Gnabry (81. Amiri) - Phillip (87. Oztunali).
Kartki: Saul, Llorente, Valejo - żółta. Skład: Arrizabalaga - Bellerin, Mere, Valejo, Jonny (51. Gaya) - Saul, Llorente (83. Mayoral), Ceballos - Asensio, Ramirez (71. Williams), Deulofeu.
Niemcy mistrzami Europy do lat 21! Drużyna Stefana Kuntza pokonała w finale Hiszpanię 1:0.

Jedynego gola, w 40. minucie meczu, strzelił Mitchell Weiser. Piłkarz Herthy BSC bramkarza reprezentacji Hiszpanii pokonał ładnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu Jeremy’ego Toljana.

Chociaż faworytem spotkania byli Hiszpanie, którzy imponowali w całym turnieju, to w finale zaprezentowali się słabo. Niemcy mogli prowadzić i wygrać wyżej, ale Hiszpanów przed przerwą uratował słupek.

To drugi triumf Niemców w MME. Po raz ostatni nasi zachodni sąsiedzi wygrali turniej w 2009 roku, kiedy najlepsi byli na szwedzkich boiskach. Wtedy w finale Niemcy pokonali Anglię 4:0, a w ich składzie grali m.in. Manuel Neuer, Mesut Oezil, Jerome Boateng, Mats Hummels czy Sami Khedira, który był kapitanem tamtego zespołu.

Ile Real Madryt oferował za Lewandowskiego?