Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

ŁKS Łódź awansował do 2. ligi!

ŁKS Łodź od nowego sezonu będzie grał w rozgrywkach drugiej ligi. Wszystko przez to, że mistrz trzeciej ligi, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, nie będzie ubiegać się o licencję na grę na szczeblu centralnym.

Drużyna z zaledwie 11-tysięcznego miasta, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, sprawiło niemałą niespodziankę, kończąc zmagania trzeciej ligi przed bardziej utytułowanymi łódzkimi zespołami: ŁKS-em i Widzewem. Umożliwiało im to awans na wyższy szczebel rozgrywek, jednak, jak się później okazało, ich stadion nie spełniał odpowiednich wymogów. Klub mógł się jeszcze ubiegać o licencję na awans, jednak z tego zrezygnował.

Ich kosztem do drugiej ligi awansuje ŁKS Łódź, który w tabeli sezonu 2016/2017 zajął drugie miejsce. Jako pierwszy poinformował o tym na Twitterze Zbigniew Boniek, a niebawem potwierdził to także Fredy Furst z departamentu rozgrywek PZPN.

ŁKS awansuje, pomimo przegranej z Ursusem Warszawa w ostatniej kolejce, która pogrzebała ich szanse na "normalny" awans. Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie będzie natomiast wciąż występować w trzeciej lidze.

Więcej o:
Komentarze (35)
ŁKS Łódź awansował do 2. ligi!
Zaloguj się
 • 100-lec

  Oceniono 15 razy 7

  Łódzki Kawałek Stadionu w II lidze a to dobry dowcip

 • najgorszy-sort

  Oceniono 3 razy 3

  Nie byłem, nie widziałem, ale wydaje mi się, że Finishparkiet od początku nie bardzo chciał grać w 2 lidze. Przebąkiwano o tym już jakieś 2 miesiące temu. Zauważcie też: 1) W ostatnim meczu bardzo ryzykownie remisują, dając "zielone światło" ŁKSowi. 2) Według oświadczenia PZPN, klub nie złożył WIĘKSZOŚCI dokumentów licencyjnych. 3) Zaraz po zakończeniu rozgrywek (przed decyzjami PZPN) z klubu odchodzi kilku ważnych zawodników... wiedzieli? Myślę, że nie ma tu żadnej mowy o dyskryminacji mniejszego klubu. Zwłaszcza, że SAMI zrezygnowali z odwołania - tak nie wyglądają poważne starania o awans! A na ŁKS też nie plujcie, bo to nie ich "wina", że zajęli drugie miejsce. Każdy mógł... mógł Widzew, czy nawet Świt lub Lechia. A że Boniek się cieszy...? Może mu się marzą derby, ale na nieco wyższym szczeblu. A jak wiemy, z 3 ligi dwa zespoły naraz awansować nie mogą. Więc może krok po kroku łódzkie kluby pójdą do góry, choć - mimo awansu - bardziej boję się o ŁKS, bo jakoś nie widać tam wielu ruchów (finansowych, zarządzeniowych itp.) które ze spokojem pozwoliłyby patrzeć w przyszłość. Jestem przekonany, że Widzew awansuje w przyszłym sezonie. Oby tylko ŁKS nie spadł z powrotem ;)

 • piotrkowska10

  Oceniono 6 razy 2

  PARKIETY NIE CHCIAŁY AWANSU...ŁKS POTRZEBOWAŁ GO JAK TLENU! A KIBICE I PIŁKARZE SRTS 2015 NIECH DALEJ SKUPIAJĄ SIĘ NA DOPINGU WŁASNYCH RYWALI RÓG RÓG GOL GOL....

 • xouveyer11

  Oceniono 4 razy 2

  Chciałoby się powiedzieć:piłkarskie jaja! Drwęca bije się przez cały sezon o awans, a po awansie mówi:a nie, dziękujemy, my tak tylko żartowaliśmy z tym awansem...ełkaes może być dumny z zielonego stolika...

 • fabricated

  Oceniono 4 razy 2

  Po raz któryś okazuje się, że w polskiej kopanej nie istotne sa wyniki i umiejętności lecz kasa.
  Ten przypadek jest dość wyjątkowy. Bo drużyna wygrała i zrezygnowała.
  Dużo częściej taka drużyna mając doskonałe wyniki, nagle pod koniec sezonu zaczyna tracić punkty.
  Nie interesuję się piłką na tyle by przytoczyć więcej przykładów, ale pamiętam nieudolność Znicza Pruszków w swoim czasie, który jak groził awans to nagle seryjnie wszystko przegrywał.

 • t0tylk0ja

  Oceniono 7 razy 1

  Szkoda Drwęcy, wydawało mi się, że mają dobrego i wystarczającego sponsora na II ligę. Może niech spokojnie wyremontują stadion i spróbują za rok. Chociaż II liga to chyba szczyt dla drużyny z tak nie wielkiej miejscowości. Wiadomo, że Nieciecza to wyjątek, który potwierdza regułę.

 • stegu08

  Oceniono 7 razy 1

  STARE POLESIE ŁKS

 • brasi1

  0

  Nic ie jest skomplikowane, pomimo tego, że mamy 2017 rok to piłkarski poker wciąż ma się w najlepsze i wszyscy temu przyklaskują :) wystarczy połączyć i powiązać wszystkie fakty i można nakręcić dobry film

 • roosevelt5

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe czy podzielą los Polonii W-Wa z ostatniego sezonu.
  Bez wzmocnień ich jedyną siłą będzie zgranie drużyny.
  A o wzmocnienia będzie trudniej. Już wyleciała informacja, że mają zaległości w płatnościach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX