Euro U21. Jakub Wrąbel uratował honor reprezentacji Polski. Kompromitacja w meczu ostatniej szansy [OCENY]

Krytykowany Jakub Wrąbel był najlepszym piłkarzem reprezentacji Polski w meczu z Anglią. Polacy odpadli z Młodzieżowych Mistrzostw Europy po kompromitującej grze. Zobaczcie oceny polskich piłkarzy za ostatni mecz fazy grupowej. Oceny w skali 1-6.

Jakub Wrąbel – 4. Mecz z Anglią zaczął od wyjęcia piłki z siatki i nieudanego piąstkowania, ale później ratował Polaków skutecznymi interwencjami. Strzały Alfiego Mawsona i Johna Swifta obronił doskonale. Najlepszy Polak na murawie w Kielcach. Gdyby nie 21-letni bramkarz, Anglia ograłaby zespół Marcina Dorny zdecydowanie wyżej.

Tomasz Kędziora – 2.  W pierwszej połowie ograniczył akcje w ofensywie do minimum. Skupił się na pilnowaniu szybkich skrzydłowych reprezentacji Anglii, a jego udział w akcjach organizowanych przez Polaków ograniczał się wyprowadzanie piłki z własnej połowy. W drugiej połowie zagrał odważniej, ale jego dośrodkowania nie dochodziły do kolegów z drużyny.

Jan Bednarek – 1. Tammy Abraham pokazał Bednarkowi miejsce w szeregu. Napastnik reprezentacji Anglii z wielką łatwością ograł środkowego obrońcę Lecha Poznań i wywalczył rzut karny w drugiej połowie. Polak dał się sprowokować, z murawy schodził z czerwoną kartką, a jego gra tylko potwierdziła, że defensywa była najsłabszą formacją Polaków w całym turnieju.

Jarosław Jach – 1. Zagubiony, zdezorientowany i niemiłosiernie ogrywany. Ofensywni piłkarze reprezentacji Anglii pokazali, że obrońca Zagłębia Lubin nie doszedł do formy po ciężkiej kontuzji stawu skokowego.

Paweł Jaroszyński – 1. Próbował swoich sił w ofensywie, ale Anglicy błyskawicznie zorientowali się, że do zaoferowania ma tylko zagrania lewą nogą. Kilka razy miał miejsce na lewym skrzydle na skuteczne dośrodkowanie, ale piłka nie trafiała do celu. W defensywie miał duże problemy z upilnowaniem Masona Holgate’a i schodzącego na skrzydła Graya. Jego fatalny strzał rozpoczął akcję, którą Anglicy zakończyli drugim golem.

Karol Linetty – 2. W jego grze widać wyczerpujący sezon w Serie A. Piłkarz, który miał rządzić i dzielić w środku pola zawiódł. Nieudane prostopadłe podania, tylko kilka skutecznych odbiorów i przegrane pojedynki biegowe. Piłkarz Sampdorii Genua nie będzie dobrze wspominał meczu z Anglią i całego turnieju na polskich boiskach.

Radosław Murawski – 2. W wyjściowym składzie zastąpił Pawła Dawidowicza, który kompletnie zawiódł w spotkaniu ze Szwecją. Piłkarz Piasta Gliwice zagrał lepiej od zawodnika Benfiki Lizbona, ale błędów ze swojej gry nie wyeliminował. W drugiej połowie mógł wykorzystać błąd Anglików w defensywie, ale zamiast odegrać piłkę do lepiej ustawionych kolegów, zdecydował się na strzał.

Przemysław Frankowski – 2. Szybki, chaotyczny i nieskuteczny. W pierwszej połowie podejmował decyzje złe i bardzo złe. Marcin Dorna dał mu szansę. Skrzydłowy Jagiellonii Białystok wyszedł na drugą połowę, zagrał lepiej, ale swoich szans nie wykorzystał.

Dawid Kownacki – 1. Zaczął obiecująco. Dużo biegał, pokazywał się do gry, ale z każdą kolejną akcją gasł. Jego współpraca z Krzysztofem Piątkiem kompletnie się nie układała. Marcin Dorna zdjął go z boiska w 73 minucie, piłkarz Lecha Poznań poprosił o zmianę z powodu kontuzji.

Łukasz Moneta – 1. Marcin Dorna zdjął go z boiska już po pierwszej połowie. Niewidoczny, nieskuteczny i niepotrzebny. Piłkarz Ruchu Chorzów kompletnie nie poradził sobie w walce z reprezentantami Anglii.

Krzysztof Piątek – 1. Zastąpił w wyjściowym składzie Mariusza Stępińskiego i kompletnie zawiódł. Kilka wygranych pojedynków główkowych i wywalczonych rzutów wolnych na połowie przeciwnika to zbyt mało. W 64. minucie napastnika Cracovii zmienił Jarosław Niezgoda.

Patryk Lipski, Mariusz Stępiński, Jarosław Niezgoda – 1. Weszli z ławki rezerwowych i nie pokazali nic, co mogłoby pomóc Polakom w zmianie wyniku. Dostosowali się do obrazu całego zespołu, który w spotkaniu z Anglią był kompromitująco słaby.