Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Młodzieżowa reprezentacja Chin zagra w lidze niemieckiej

Według informacji "Kickera" od nowego sezonu, w niemieckiej czwartej lidze zagra reprezentacja Chin do lat 20.

Władze chińskiej federacji piłkarskiej podjęły kolejne dość zaskakujące działania. Niedawno Azjaci porozumieli się z portugalskim związkiem piłki nożnej, w skutek czego w dziesięciu klubach drugiej ligi portugalskiej od nowego sezonu będą występowali zawodnicy urodzeni w Chinach. Teraz przedstawiciele Państwa Środka dogadali się z władzami niemieckiego DFB.

Na mocy porozumienia z niemieckim związkiem piłki nożnej, od nowego sezonu w rozgrywkach ligowych naszych zachodnich sąsiadów, grać będzie młodzieżowa reprezentacja Chin.

Chińska kadra do lat 20 rozpocznie zmagania w czwartej lidze (Regionalliga Sudwest), gdzie będzie rywalizować m.in. z rezerwami Hoffenheim czy Stuttgarter Kickers. Co ciekawe azjatycka drużyna rozgrywać będzie jedynie mecze wyjazdowe, w dodatku wyniki tych spotkań nie będą wliczane do tabeli.

Starcia z młodymi Chińczykami będą wypełniać luki zespołów, które przy 19-zespołowej lidze będą pauzować w danej kolejce. Każdy klub, który podejmie na własnym boisku reprezentację Chin U20, otrzyma za takie spotkanie 15 tysięcy euro.

Kamil Grosicki wybrał nową drużynę!

Więcej o:
Komentarze (6)
Młodzieżowa reprezentacja Chin zagra w lidze niemieckiej
Zaloguj się
 • gobofraggle

  Oceniono 1 raz 1

  Przekładając z gazetowego na polski.

  "Od przyszłego sezonu młodzieżowa reprezentacja Chin będzie rozgrywać regularne sparringi z drużynami Regionalliga Sudwest, czyli 4 poziomu rozgrywkowego ligi niemieckiej. Przyjęcie takiego rozwiązania było możliwe z powodu nieparzystej liczby drużyn występujących w tych rozgrywkach. Za wyrażenie zgody na sparring na własnym boisku z reprezentacją chińskiej młodzieżówki gospodarz spotkania zainkasuje 15 tysięcy euro."

 • szamsziadad44

  Oceniono 1 raz 1

  A nie przyjęliby jeszcze takiego Ruchu czy innej patologii niewypłacalnej? Może warto zapytać.

 • jorn

  0

  Kiedyś Irlandczycy mieli pomysł, żeby reprezenacja Irlandii grała w lidze szkockiej, ale Szkoci się nie zgodzili.

 • rownowaznik

  Oceniono 3 razy -1

  parafrazując klasyka : dfb, się ku... skompromitował

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX