Eliminacje Ligi Europejskiej. Dinamo Batumi i FK Pelister rywalami Jagiellonii i Lecha

AGNIESZKA SADOWSKA

Polskie kluby poznały swoich rywali w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej. Jagiellonia Białystok zmierzy się z gruzińskim Dinamo Batumi, natomiast Lech Poznań podejmie macedońskie FK Pelister.

Dinamo Batumi w tabeli obecnego sezonu gruzińskiej ekstraklasy zajmuje dopiero 8. miejsce (rozgrywki w Gruzji odbywaj± się systemem wiosna-jesień). Klub z południowo-zachodniej czę¶ci Gruzji wyceniany jest zaledwie na 3,7 mln euro. Najlepszym strzelcem zespołu 44-letniego trenera Kostyantyna Frolova jest kapitan Temuri Shonia, który w tym sezonie w 9 meczach ligowych zdobył 5 bramek. Teoretycznie wydaje się więc, że największym rywalem Jagiellonii w tej fazie rozgrywek będzie... odległo¶ć, bowiem piłkarze z Podlasia na wyjazdowy mecz z Dinamem będ± musieli przebyć odległo¶ć niemal 2,5 tysięcy kilometrów.

Równie egzotycznym rywalem jest przeciwnik Lecha Poznań - FK Pelister. Klub z macedońskiej Bitoli w ubiegłym sezonie zaj±ł dopiero 4. miejsce w tabeli ligowej do eliminacji Ligi Europejskiej dostaj±c się dzięki zdobyciu krajowego pucharu. Najlepszym strzelcem drużyny prowadzonej przez Naci Sensoya jest Brazylijczyk Lucas, który w ubiegłym sezonie zaliczył 11 trafień w 29 ligowych spotkaniach. 23-letni napastnik jest jedn± z największych gwiazd zespołu. Ważn± postaci± Pelister jest również do¶wiadczony Baze Iljoski - 12-krotny reprezentant Macedonii, który w przeszło¶ci grał m.in. w Stanach Zjednoczonych, Tajlandii czy Japonii.

Pierwsze mecze odbęd± się 29 czerwca, natomiast rewanże 6 lipca. Jagiellonia i Lech rywalizację rozpoczn± na własnych stadionach. Co ciekawe "Kolejorz" na spotkanie rewanżowe nie pojedzie do Bitoli, a do oddalonej od niej o 180 kilometrów Strumicy, gdzie znajduje się stadion Mladost, spełniaj±cy wymogi UEFA i mog±cy pomie¶cić 6000 kibiców, natomiast wyjazdowy mecz Jagiellonii odbędzie się w Kutaisi oddalonym od Batumi o 150 kilometrów.

Czy ci piłkarze zmieni± kluby w letnim oknie transferowym?

Komentarze (10)
Eliminacje Ligi Europejskiej. Dinamo Batumi i FK Pelister rywalami Jagiellonii i Lecha
Zaloguj się
 • kibolbandyta

  Oceniono 3 razy 1

  No to sprawa jest jasna. Jagiellonia rozegra całe dwa mecze w europejskich pucharach. Lech przynajmniej dwa. Macedończyków pewnie ograj± odpadn± dopiero w następnej rundzie.
  Z tym pewnie to może przesadzam bo każdy przecież wie, że Lecha stać na "wszystko" :)

 • bukaj22

  0

  Eurowpie... :}

 • taiczo

  0

  Jak Jaga przejdzie Gruzinów to wylosowano im w 2 rundzie Azerów rewelka po prostu polataj± sobie trochę.

 • czerwona.kartka

  Oceniono 4 razy 0

  I...... wpie...Cha! Cha! Cha! Golasy dostan± wpie...i za rok powtóreczka. Buhahahaha!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX