Paweł Cibicki jednak chce grać dla Polski? PZPN mówi: "nie, dziękujemy"

Cibicki

Cibicki (PAWEŁ MAŁECKI)

Paweł Cibicki, który na Euro U-21 reprezentuje Szwecję, w przeszłości występował w kadrach młodzieżowych naszego kraju. Ostatecznie chłopak o polskich korzeniach wybrał zespół Trzech Koron. Mimo zapewnień ze strony zawodnika, że chce grać dla Szwedów, okazuje się, iż niedawno PZPN otrzymał od menedżera zawodnika ofertę występów Cibickiego dla kadry... Adama Nawałki.

Czyli gdybyś miał wybierać raz jeszcze, to po raz kolejny wybrałbyś grę dla Szwecji? - pytał Cibickiego po pierwszym meczu Szwedów na Euro 2017 dziennikarz Sport.pl Konrad Ferszter. - Tak - odparł bez wahania piłkarz. Jego słowa kłócą się jednak z informacją przekazaną Polsatowi Sport przez Pawła Drażbę, rzecznika prasowego reprezentacji Polski do lat 21.

- Do PZPN-u wpłynęło pismo od menedżera Pawła Cibickiego z zapytaniem, czy jesteśmy zainteresowani grą zawodnika w dorosłej reprezentacji Polski. On podobno tak, ale my niestety już nie. Paweł był kilkukrotnie zapraszany na zgrupowania reprezentacji młodzieżowych, obiecał wiele razy, że się stawi, jednak później wybrał Szwecję - tłumaczył Drażba.

Cibicki występował w latach 2013-2014 w kadrach Polski do lat 19 i 20. W poniedziałek w Lublinie będzie miał okazję do rywalizowania z piłkarzami, z którymi mógł grać w jednej drużynie. Dla Polaków potyczka ze Szwedami będzie meczem o wszystko na Euro. Po porażce ze Słowacją biało-czerwoni muszą zdobyć komplet punktów, by liczyć się w walce o awans do półfinału turnieju.

Całą rozmowę Konrada Fersztera z Pawłem Cibickim przeczytać można TUTAJ.

Rekord za rekordem! Polska co najmniej 7. w lipcowym rankingu FIFA. "Jesteśmy już postrzegani jako drużyna klasy europejskiej"

Sprawdź, ile wiesz o kadrze Nawałki
1/10Kto strzelił pierwszego gola dla Polski na Euro 2016?
Komentarze (23)
Paweł Cibicki jednak chce grać dla Polski? PZPN mówi: "nie, dziękujemy"
Zaloguj się
 • hornbeam

  0

  Póki co, to większe parcie na szkło u tych wszystkich chłopaków, niż parcie do przodu na boisku. Zobaczymy co zaprezentują dzisiaj Polacy i ten rozdarty uczuciowo polski Szwed. Zobaczymy również, czy będą powody ku temu, by pchać się przed kamery i drążyć trudne tematy. Po tych 90-minutach będzie wiadomo, kto powinien grać, gdzie i dlaczego.

 • mr_gm

  Oceniono 4 razy 0

  Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki i nie potrzebujemy graczy, którzy są jak chorągiewka na wietrze ustawiających się dupą do wiatru. Miałeś otwartą drogę do kadry nie skorzystałeś, to do widzenia i krzyżyk na drogę.

 • ivan2557

  Oceniono 2 razy 0

  To jeszcze trenera młodym potrzeba bo ten Dorna to się nie nadaje

 • kacpi147

  Oceniono 8 razy 0

  hahaha, Polska w top10 rankingu FIFA i od razu chce się grać :D wypie...j młody :D

 • stach_79

  0

  eurow***l ciag dalszy...

 • Grzegorz Lato

  Oceniono 4 razy 0

  "W środę w Lublinie będzie miał okazję do rywalizowania z piłkarzami, z którymi mógł grać w jednej drużynie."
  Hm.. gramy ze Szwecją w środę? Czy na tym portalu powstaje choć jeden artykuł bez takiego idiotycznego błędu?

 • homer101

  Oceniono 12 razy 0

  Myślę , że w PZPN ktoś nie pomyślał i odpowiedział bardziej sercem niż głową.b Za 2-3 lata będziemy żałować tej decyzji

 • homer101

  Oceniono 5 razy -1

  Chyba najbardziej wymownym przykładem jest Łukasz Podolski . I niech ci , którzy są tak bardzo krytyczni wobec tego młodego chłopaka , niech sobie poczytają .

 • puch-atek

  Oceniono 5 razy -3

  i bardzo słusznie, niech polska rzepa spier dala w siną dal!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX