Lewandowski mistrzem Niemiec. Gole Milika i innych napastników [WEEKEND POLAKÓW ZA GRANICĄ]

14. drużynowe trofeum Roberta Lewandowskiego, pierwsza bramka Kamila Grosickiego po 4 miesiącach przerwy, gole polskich napastników i szalony "polski mecz" w Serie A. Za reprezentantami Polski bardzo udany weekend.
Jakub Świerczok Jakub Świerczok Twitter

Świerczok dał mistrzostwo Łudogorcowi?

W meczu na szczycie bułgarskiej ekstraklasy zabłysnął Jakub Świerczok. Reprezentant Polski strzelił dwa gole i zapewnił Łudogorcowi Razgrad zwycięstwo 3:2 w hitowym spotkaniu z CSKA Sofia.

Przed 28. serią gier Łudogorec Razgrad miał na koncie 69 punktów i o trzy "oczka" wyprzedzał CSKA, z którym mierzył się u siebie w piątkowe popołudnie.

Po pierwszej połowie po golu Kiriła Despodowa, gospodarze prowadzili 1:0

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze doprowadzili do wyrównania, za sprawą bramki Jakuba Świerczoka, który pojawił się na murawie w 46. minucie.

W 71. minucie CSKA ponownie objęło prowadzenie dzięki bramce Rubena Pinto. 13 minut później gola na 2:2 strzelił Claudiu Keseru, a kilka chwil przed końcowym gwizdkiem znów strzelił Świerczok, który zapewnił swojej drużynie zwycięstwo i znacznie zwiększył jej szanse na mistrzostwo Bułgarii.

W spotkaniu wystąpił również Jacek Góralski, który w drużynie Łudogorca zmienił Aniceta, wchodząc za niego w 18. minucie meczu.

Gole Łukasza Teodorczyka i Kamila Wilczka

W weekend kolejne bramki zdobyli Łukasz Teodorczyk i Kamil Wilczek. Teodorczyk wpisał się na listę strzelców w spotkaniu 2. kolejki grupy mistrzowskiej ligi belgijskiej z Charleroi (2:1). Polski napastnik rozegrał pełne 90 minut, a gola strzelił w 64. minucie, pewnie wykorzystując rzut karny.

Wilczek bramkę zdobył również w 2. kolejce grupy mistrzowskiej swojej ligi (duńskiej). 30-latek zaliczył pełny występ w wygranym 5:1 spotkaniu Broendby z Horsens, a gola strzelił jeszcze w pierwszej połowie, w 38. minucie wykorzystując podanie Kaspera Fiskera.

Bramka Kamila Grosickiego w meczu z QPR Bramka Kamila Grosickiego w meczu z QPR Twitter

Gol Grosickiego

Kamil Grosicki w sobotnim spotkaniu z Queens Park Rangers (4:0) zdobył pierwszą bramkę po czterech miesiącach przerwy. Reprezentant Polski na murawę wszedł w 52. minucie, przy stanie 2:0. I już siedem minut później cieszył się z gola, po tym jak wykorzystał podanie Harry`ego Wilsona.

Ostatecznie "Tygrysy" wygrały 4:0 i utrzymały 7 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Lewandowski mistrzem Niemiec

W 29. kolejce ligi niemieckiej Bayern Monachium wygrał na wyjeździe 4:1 z Augsburgiem i zapewnił sobie mistrzostwo kraju, chociaż do zakończenia rozgrywek pozostało pięć spotkań. Cały mecz na ławce przesiedział Robert Lewandowski, dla którego to 14. trofeum drużynowe. Kapitan reprezentacji Polski dzięki temu wskoczył na 4. miejsce w klasyfikacji najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy.

Wojciech Szczesny and other players celebrate their victory for 1-0 over Roma. Wojciech Szczesny and other players celebrate their victory for 1-0 over Roma. ALESSANDRO DI MARCO/AP

Wojciech Szczęsny bez błędów w meczu z Benevento

Wojciech Szczęsny rozegrał 15. mecz w obecnym sezonie Serie A. Polak co prawda przepuścił dwie bramki w spotkaniu z beniaminkiem Benevento, ale nie popełnił żadnych błędów. Juventus natomiast wygrał ostatecznie 4:2.

Bartosz Bereszyński Bartosz Bereszyński ANTONIO CALANNI/AP

Kontuzja Bereszyńskiego

Bartosz Bereszyński nabawił się urazu podczas sobotnich derbów Genui (0:0). W niedzielę klub reprezentanta Polski poinformował, że defensor cały czas czeka na diagnozę, po której dowiemy się, czy i jak długa potrzebna będzie przerwa.

Bartosz Bereszyński zagrał 52 minuty w spotkaniu derbowym z Genoą. Zmiana była spowodowana urazem. Niewykluczone, że odnowiła mu się kontuzja, przez którą nie zagrał w marcowych spotkaniach kadry Adama Nawałki. Występ reprezentanta Polski w tym meczu można określić jako przeciętny. Dodatkowo tuż przed przerwą zobaczył żółtą kartkę.

Asysta Łukasza Piszczka

W spotkaniu 29. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund wygrała na własnym boisku z VfB Stuttgart. Kolejny pełny występ w tym sezonie zaliczył Łukasz Piszczek, który w pierwszej połowie zaliczył asystę. Reprezentant Polski dograł do Christiana Pulisicia, a ten zdobył przepiękną bramkę.

Arkadiusz Milik Arkadiusz Milik CESARE ABBATE/AP

Milik bohaterem Napoli. Szalony "polski mecz" w Serie A

W niedzielę Napoli wygrało mecz 31. kolejki Serie A z Chievo Werona (2:1). Na boisku mogliśmy zobaczyć aż trzech Polaków, a dwóch z nich zdobyło bramki.

Najpierw trafił Mariusz Stępiński grający w Chievo. 22-letni napastnik pokonał Pepe Reinę w 73. minucie.

16 minut później na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Milik. To pierwszy gol reprezentanta Polski po ciężkiej kontuzji kolana.

W końcówce zwycięskiego gola dla Napoli strzelił Amadou Diawara, któremu dogrywał właśnie Milik.

20-minutowy występ w niedzielnym spotkaniu zaliczył również Piotr Zieliński.