Serie A. Trzech Polaków blisko Serie A po finale barażów. Szykuje się kolejny rekordowy sezon

W cieniu rozpoczynającego się mundialu trzech kolejnych Polaków może trafić do Serie A, a to dlatego, że AS Palermo wygrało z Frosinone Calcio (2:1) w pierwszym finałowym meczu barażowym o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Radosław Murawski w Palermo Radosław Murawski w Palermo Twitter Palermo

W składzie AS Palermo występuje aż trzech Polaków (Radosław Murawski, Paweł Dawidowicz i Przemysław Szymiński) i wszyscy trzej biało-czerwoni pojawili się na boisku. Murawski i Dawidowicz w pierwszym składzie, a Szymiński wszedł z ławki w 76. minucie meczu.

Paweł Dawidowicz Paweł Dawidowicz FOT. KUBA ATYS

Drużyna Palermo źle rozpoczęła mecz, bo już w 5. minucie gola dla Frosinone Calcio strzelił Camillo Ciano. Tuż przed przerwą ekipa Polaków wyrównała za sprawą Antonio La Guminy. W drugiej połowie Palermo miało olbrzymią przewagę i bramkarz Frosinone Calcio co kilka minut musiał ratować sytuację. Starania Palermo opłaciły się w w 81. minucie, gdy Emanuele Terranova skierował piłkę do własnej bramki

Rewanż zostanie rozegrany w sobotę na stadionie Frosinone Calcio. Zwycięzca tego dwumeczu zagra w Serie A.

Dawid Kownacki Dawid Kownacki SIMONE ARVEDA/AP

Moda na Polaków w Serie A

W poprzednim sezonie w Serie A występowała rekordowa liczba Polaków. Byli to: Bartosz Bereszyński, Karol Linetty, Dawid Kownacki - UC Sampdoria, Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik - SSC Napoli, Paweł Jaroszyński, Mariusz Stępiński - Chievo Verona, Bartosz Salamon - Cagliari Calcio, Bartłomiej Drągowski - ACF Fiorentina, Łukasz Skorupski - AS Roma, Wojciech Szczęsny - Juventus, Thiago Cionek - SPAL.

W tym okienku transferowym do Serie A trafili także Krzysztof Piątek (Genoa) oraz Arkadiusz Reca (Atalanta Bergamo). Dużo mówi się również o ewentualnym transferze bramkarza Tomasza Loski, którym zainteresowane są kluby z Włoch.