Puchar Króla. To był nokaut! Messi i spółka zdemolowali Celtę Vigo

Cztery gole w pierwszej połowie, jeden w drugiej. Wszystkie dla FC Barcelony, która w czwartek wieczorem rozbiła Celtę Vigo (5:0) i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Króla.

To był nokaut!

W pierwszym pojedynku między tymi zespołami padł remis 1:1. W rewanżu Barcelona o obronie tego wyniku nawet nie myślała. Od razu ruszyła do ataku. Aktywny od pierwszych sekund był Lionel Messi, ale albo z jego podań nie umieli zrobić użytku koledzy, albo sam nie potrafił pokonać Sergio Alvareza.

Taki stan rzeczy nie trwał jednak zbyt długo, bo po kwadransie gry gospodarze prowadzili już 2:0. Obie bramki - w 13. i 15. minucie - zdobył właśnie Messi.

Przy obu trafieniach asystował mu Jordi Alba. Później role się odwróciły - to Argentyńczyk podawał do Alby, który w 28. minucie podwyższył na 3:0. Miał też udział przy czwartym golu, który strzelony został ledwie trzy minuty później - Messi tak naciskał na Sisto, że ten zamiast podać do swojego bramkarza, zagrał piłkę wprost pod nogi Luisa Suareza.

A potem był spokój

W drugiej połowie emocji było już mniej, by nie napisać, że wcale. Trener Barcelony szybko ściągnął z boiska Messiego (w 59. minucie zmienił go Ousmane Dembéele). A jego koledzy - mając już awans w kieszeni  - specjalnie nie forsowali tempa, tworzyli dużo mniej okazji.

Ale Celta też nie miała ochoty walczyć - w całym meczu nie oddała nawet jednego celnego strzału na bramkę. Barcelona oddała osiem, z czego dwa w drugiej połowie, a ten ostatni (w 87. minucie) skończył się bramką Ivana Rakiticia.

Tylko co z frekwencją?

Mimo słabszej drugiej połowy kibice, którzy w czwartek wieczorem przyszli na Camp Nou, nie powinni żałować wydanych pieniędzy. Ale wcale ich tak wielu nie było. To znaczy nie tak wielu, jak na Barcelonę, bo na stadion przyszło mniej niż 60 tys. ludzi (przypomnijmy, że Camp Nou może pomieścić 99 354 widzów).

Ale to już chyba pewien trend, bo ostatnie dwa spotkania poprzedniego roku również nie cieszyły się dużą popularnością. Mecz z Deportivo La Coruna obejrzało 53 607 osób, a ze Sportingiem Lizbona 48 336.

Najbliższe dwa ligowe spotkania Barcelona zagra na wyjeździe: 14 stycznia z Realem Sociedad, 21 stycznia z Realem Betis (na Camp Nou wróci 28 stycznia, kiedy zmierzy się z Deportivo Alaves). W piątek pozna rywala, z którym zmierzy się w ćwierćfinale Pucharu Króla.

FC Barcelona - Celta Vigo 5:0 (4:0)

Bramki: Messi (13., 15.), Alba (28.), Suarez (31.), Rakitić (87.)

Barcelona: Cillessen - Alba, Mascherano, Pique (46. Vermaelen), Semedo - Gomes, Busquets, Rakitić - Suarez, Iniesta (63. Jose), Messi (59. Dembele)

Celta: Alvarez - Mallo, Gomez Sola, Fontas, Jonny - Wass (46. Radoja), Sanchez, Lobotka, Sisto (57. Mendez) - Aspas (46. Gomez), Mor

FC Barcelona - Celta Vigo 5:0

FC Barcelona's Lionel Messi, second left, duels for the ball against Celta de Vigo's Jonny Castro, left, during the Spanish Copa del Rey round of 16 second leg soccer match between FC Barcelona and Celta de Vigo at the Camp Nou stadium in Barcelona, Spain, Thursday, Jan. 11, 2018. (AP Photo/Manu Fernandez)