Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Borussia Dortmund straci trenera? 'Bild' wskazuje następców. Jedno WIELKIE nazwisko

Czy Thomas Tuchel poprowadzi Borussię Dortmund w przyszłym sezonie? Według niemieckich mediów - raczej nie. 'Bild' przedstawił nazwiska pięciu trenerów (jedno z nich jest naprawdę WIELKIE), którzy brani są pod uwagę, by go zastąpić. Oto kandydaci do pracy w Dortmundzie.
Thomas Tuchel Thomas Tuchel FOT. KUBA ATYS

Borussia Dortmund straci trenera? "Bild" wskazuje następców. Jedno WIELKIE nazwisko

Czy Thomas Tuchel poprowadzi Borussię Dortmund w przyszłym sezonie? Według niemieckich mediów - raczej nie. "Bild" przedstawił nazwiska pięciu trenerów (jedno z nich jest naprawdę WIELKIE), którzy brani są pod uwagę, by go zastąpić. Oto kandydaci do pracy w Dortmundzie.

Lucien Favre Lucien Favre ogcnice.com

Lucien Favre

Obecnie pracuje w Nicei (ma kontrakt do połowy 2019 r.), którą wprowadził do przyszłorocznej Ligi Mistrzów. Gdyby Szwajcar przejął stery w Borussii, byłaby to dobra wiadomość dla Łukasza Piszczka. To właśnie ten szkoleniowiec jest odpowiedzialny za przestawienie naszego zawodnika na prawą stronę obrony, kiedy ten grał jeszcze pod jego okiem w Hercie Berlin.

Julian Nagelsmann Julian Nagelsmann MARTIN MEISSNER/AP

Julian Nagelsmann

W Niemczech mówi się, że to idealnie skrojony trener pod Borussię. Więcej, mówi się, że Nagelsmann to największa trenerska gwiazda Bundesligi. 29-letni Niemiec prowadzi TSG Hoffenheim, które obecnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli i walczy o start w Lidze Mistrzów.

21785133 21785133 htafc.com

David Wagner

David Wagner to były trener rezerw Borussii Dortmund, a obecnie szkoleniowiec Huddersfield Town. Przykuwa uwagę swoją udaną pracą na zapleczu Premier League. Ostatnio próbowało go zatrudnić kilka klubów, z Wolfsburgiem na czele (inne to m.in. Inglostadt i Aston Villa), ale im to się nie udało - odmówił. Kto wie, być może czeka na sygnał od Borussii?

Jorge Sampaoli Jorge Sampaoli JORGE SAENZ/AP

Jorge Sampaoli

Ta kandydatura "Bilda" wydaje się mało prawdopodobna, wręcz nierealna, bo Sampaoli - obecnie pracujący w FC Sevilla - ma lada chwila przejąć reprezentację Argentyny.

Diego Simeone Diego Simeone FRANCISCO SECO/AP

Diego Simeone

To byłby prawdziwy hit. Trudno jednak przypuszczać, by obecny trener Atletico podjął pracę w Borussii. Tym bardziej, że po sezonie Simeone zapowiedział, że chce wziąć rok urlopu. Poza tym ma więcej ofert. Wcześniej włoska prasa łączyła go z Interem Mediolan. Dlatego nie wiadomo na ile można taktować tę kandydaturę poważnie. Wiadomo natomiast, że jest on faworytem dyrektora BVB.

Więcej o:
Komentarze (15)
Bundesliga. Borussia Dortmund straci trenera? 'Bild' wskazuje następców. Jedno WIELKIE nazwisko
Zaloguj się
 • kriskris22

  Oceniono 2 razy 2

  Proszę :)

  Slajd nr 1:
  Czy Thomas Tuchel poprowadzi Borussię Dortmund w przyszłym sezonie? Według niemieckich mediów - raczej nie. "Bild" przedstawił nazwiska pięciu trenerów (jedno z nich jest naprawdę WIELKIE), którzy brani są pod uwagę, by go zastąpić. Oto kandydaci do pracy w Dortmundzie.

  Slajd nr 2:
  Lucien Favre - Obecnie pracuje w Nicei (ma kontrakt do połowy 2019 r.), którą wprowadził do przyszłorocznej Ligi Mistrzów. Gdyby Szwajcar przejął stery w Borussii, byłaby to dobra wiadomość dla Łukasza Piszczka. To właśnie ten szkoleniowiec jest odpowiedzialny za przestawienie naszego zawodnika na prawą stronę obrony, kiedy ten grał jeszcze pod jego okiem w Hercie Berlin.

  Slajd nr 3:
  Julian Nagelsmann - W Niemczech mówi się, że to idealnie skrojony trener pod Borussię. Więcej, mówi się, że Nagelsmann to największa trenerska gwiazda Bundesligi. 29-letni Niemiec prowadzi TSG Hoffenheim, które obecnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli i walczy o start w Lidze Mistrzów.

  Slajd nr 4:
  David Wagner - David Wagner to były trener rezerw Borussii Dortmund, a obecnie szkoleniowiec Huddersfield Town. Przykuwa uwagę swoją udaną pracą na zapleczu Premier League. Ostatnio próbowało go zatrudnić kilka klubów, z Wolfsburgiem na czele (inne to m.in. Inglostadt i Aston Villa), ale im to się nie udało - odmówił. Kto wie, być może czeka na sygnał od Borussii?

  Slajd nr 5:
  Jorge Sampaoli - Ta kandydatura "Bilda" wydaje się mało prawdopodobna, wręcz nierealna, bo Sampaoli - obecnie pracujący w FC Sevilla - ma lada chwila przejąć reprezentację Argentyny.

  Slajd nr 6:
  Diego Simeone - To byłby prawdziwy hit. Trudno jednak przypuszczać, by obecny trener Atletico podjął pracę w Borussii. Tym bardziej, że po sezonie Simeone zapowiedział, że chce wziąć rok urlopu. Poza tym ma więcej ofert. Wcześniej włoska prasa łączyła go z Interem Mediolan. Dlatego nie wiadomo na ile można taktować tę kandydaturę poważnie. Wiadomo natomiast, że jest on faworytem dyrektora BVB.

 • tpdlagier

  Oceniono 1 raz 1

  A Janas, Engel albo Fornalik? Z tego co wiem, nie planują rocznych urlopów.

 • info0

  0

  Diego Simeone nie pójdzie na urlop raczej. Jemu się podoba praca w Atletico i raczej poprowadzi ich jeszcze w przyszłym sezonie.

 • Pan Sloneczny

  0

  zainstalujcie eliminator slajdów i po problemie ...
  addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/eliminator-slajdow/

 • wyksztalciuch

  0

  Wstępnie już dogadali się z Frankiem Smuda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX