Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Romanse i skandale. Jak brukowce prześladują angielskich piłkarzy

Anglia to chyba jedyny kraj na świecie, gdzie życie prywatne piłkarzy tylko z nazwy jest prywatne. Tabloidy, które w Wielkiej Brytanii mają milionowe nakłady, prześcigają się w tropieniu skandali z udziałem gwiazd piłki nożnej. Ostatnią ich ofiarą stał się Ryan Giggs.


Ryan Giggs

Wiadomość, że Ryan Giggs piłkarski wzór do naśladowania, przykładny mąż i ojciec dwójki dzieci, miał siedmiomiesięczny romans z gwiazdką Big Brothera - Imogen Thomas opublikowały wszystkie angielskie gazety i to na pierwszych stronach. Wszystko przez to, że Walijczyk skorzystał z archaicznego prawa obowiązującego w Wielkiej Brytanii i sądownie uzyskał zakaz publikacji tej wiadomości we wszystkich mediach. Knebel, który założył piłkarz mediom, usunął poseł John Hemming, który sprawę poruszył w parlamencie wymieniając nazwisko piłkarza. Prawo, z którego skorzystał Giggs, nie obowiązuje bowiem posłów, bo nie można cenzurować ich wypowiedzi.
Więcej o sprawie: Jak Giggs chciał zakneblować internet>>

 

Imogen Thomas

Imogen Thomas

John Terry

Największa afera ?łóżkowa? w brytyjskim futbolu wybuchła przed rokiem, gdy gazety ujawniły, że kapitan reprezentacji Anglii John Terry miał czteromiesięczny romans z partnerką życiową kolegi z kadry - Wayne?a Bridge?a - Vanessą Perroncel. Terry podobnie jak w tym roku Giggs poprosił sąd, by zakazał prasie publikacji informacji na temat romansu. Sąd przychylił się do tej prośby, jednak zakaz został po tygodniu zniesiony.
Po wybuchu afery Terry został pozbawiony opaski kapitana reprezentacji. Został nim ponownie w tym roku.

Ashley Cole

Zaledwie cztery lata trwało małżeństwo Ashleya Cole?a z piosenkarką - Cheryl Tweedy. Para pobrała się we wrześniu 2004 r. Już po półtora roku omal nie doszło do rozstania, gdy tabloidy opublikowały oskarżenia, że już po ślubie Cole miał trzy romanse. Po kolejnych podobnych doniesieniach dwa lata później Cheryl wniosła do sądu o rozwód. Oficjalnie został on ogłoszony 3 września 2010 r.

Frank Lampard

Elen Rives i Frank Lampard to kolejna para, która rozstała się na łamach prasy. Po tym jak jej narzeczony dwa razy został przyłapany na niewierności (gazety szczegółowo donosiły z kim i gdzie) hiszpańska eksmodelka postanowiła opuścić piłkarza Chelsea.

 

Elen Rives (w środku) na meczu reprezentacji Anglii

Elen Rives

Wayne Rooney Wayne Rooney Fot. Martin Meissner AP

Wayne Rooney

Związek Wayne?a Rooneya z Coleen McLoughlin omal nie legł w gruzach, gdy tabloidy opublikowały wyznania prostytutki Helen Wood, która twierdziła, że piłkarz zapłacił jej i jej koleżance Jennifer Thompson 1200 funtów za seks. W tym czasie McLoughlin była w piątym miesiącu ciąży. Rooney przyznał się, że popełnił błąd tylko ten jeden raz.

Rooney z żoną:

Rooney z żoną

Sven Goran Eriksson

Trener Sven Goran Eriksson omal nie stracił pracy w kadrze Anglii po Euro 2004, gdy jeden z tabloidów ujawniły, że miał romans z Farią Alam - sekretarką w angielskim związku piłki nożnej. Szwed zarzucił gazecie kłamstwo, na co ta odpowiedziała publikując gorące wyznania panny Alam. Na domiar złego okazało się, że 38-letnia kobieta miała romans również z działaczem angielskiej federacji Markiem Paliosem. Ten ostatni musiał odejść z pracy. Eriksson został. Jego ówczesną partnerką życiową była Nancy Dell'Olio (na zdjęciu).

 

Nancy Dell'Olio

David Beckham

W kwietniu 2004 r. tabloid ?News of the World? opublikował wyznania byłej asystentki Davida Beckhama - Rebecci Loos, która szczegółowo opisywała romans, jaki miała z piłkarzem. Tydzień później modelka Sarah Marbeck wyznała, że dwa razy spała z Beckhamem. Piłkarz zaprzeczył oskarżeniom. Niezależnie od ich prawdziwości doniesienia wywołały kryzys w małżeństwie Beckhamów. Na łamach kobiecej prasy przyznała to sama Victoria Beckham.

Rebecca Loos

Rebecca Loos

Początkowo biznesmen kategorycznie zaprzeczał. Twierdził, że 25-letnia wówczas Daria to tylko długoletnia przyjaciółka rodziny. Początkowo biznesmen kategorycznie zaprzeczał. Twierdził, że 25-letnia wówczas Daria to tylko długoletnia przyjaciółka rodziny. REUTERS/EDDIE KEOGH

Roman Abramowicz

Na łamy brukowej prasy trafił także właściciel Chelsea Londyn - Roman Abramowicz, gdy w 2007 r porzucił swoją żonę - Irinę dla 24-letniej modelki Darii Żukowej. Prasa pisała, że to będzie najdroższy rozwód wszech czasów. Okazało się, że nic podobnego. Abramowicz ze swojego - szacowanego 13,5 miliarda dolarów - majątku oddał byłej już żonie ?tylko? 150 mln.

Więcej o: