Liga Europejska. Droga Lecha do awansu (WIDEO)

Kiedy Lech trafił w Lidze Europejskiej do grupy z Manchesterem City, Juventusem Turyn i Red Bullem Salzburg, chyba tylko niepoprawni optymiści wierzyli w awans do kolejnej rundy. Tymczasem mistrzowie Polski, dzięki remisowi z Juventusem, nie tylko zapewnili sobie wyjście z grupy, ale mają nawet szanse na pierwsze miejsce! Jak doszło do tego sukcesu? Przypominamy drogę Lecha do awansu mecz po meczu i gol po golu.

Juventus - Lech 3:3. Pierwszy mecz i już sensacja (I połowa spotkania)

Pierwszy gol dla poznańskiej drużyny padł już w 14. minucie meczu. Kontra gości zakończyła się rajdem Sławomira Peszki z prawego skrzydła, którego w polu karnym sfaulował Felipe Melo. "Jedenastkę" bardzo pewnie wykorzystał Rudnevs, myląc Alexa Manningera i strzelając w lewą stronę bramki. Druga bramka dla Lecha padła także po kontrze - tym razem lewym skrzydłem. Pierwszy strzał Semira Stilicia zablokował jeszcze Manninger, ale przy dobitce Rudnevsa z woleja piłka musiała już wpaść do siatki. Juventus zdobył kontaktową bramkę po błędzie poznańskiej obrony. Manuel Arboleda i spółka nie zdołali wybić piłki wrzucanej z rzutu wolnego, a głową piłkę do siatki skierował Giorgio Chiellini.

Juventus - Lech. Pierwszy mecz i już sensacja (II połowa spotkania)

Wyrównanie padło po wrzutce z rzutu rożnego i przy biernej postawie defensywy Lecha piłkę wbił do siatki znów Chiellini. Prowadzenie dał "Starej Damie" fantastycznym strzałem z dystansu Alessandro del Piero. Jeden punkt dla Lecha uratował w 92. minucie meczu Rudnevs, który fantastycznym uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza "Starej Damy". Remis 3:3 to i tak był dla Lecha fantastyczny wynik!

Lech - Salzburg 2:0. Kolejorz liderem grupy!

W meczu z Salzburgiem Lech zagrał jak doświadczona, wyrachowana drużyna. Nie angażował zbyt wielu sił w ofensywę tylko czekał na właściwą okazję. Ta nadeszła w 47. minucie kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelił Arboleda. Na 2:0, po pięknej kontrze, podwyższył Sławomir Peszko. Po tym spotkaniu Lech został liderem grupy A.

Manchester City - Lech 3:1. Jedyne (na razie) potknięcie

Manchester City pewnie pokonał Lecha. Wszystkie bramki dla gospodarzy zdobył Emmanuel Adebayor, dla Lecha trafił Joel Tshibamba.

Lech - Manchester City 3:1. Awans tuż tuż...

Dwa piękne trafienia Dmitrije Injaca i Mateusza Możdżenia i niezwykle szczęśliwy gol Manuela Arboledy dały Lechowi spektakularne zwycięstwo nad City. W tym momencie awans do fazy pucharowej stał się naprawdę realny!

Lech - Juventus 1:1. Awans na śniegu i w mrozie

W anormalnych warunkach Lech dokonał rzeczy w polskim futbolu niezwykłej. Awansował z arcytrudnej grupy z europejskimi potęgami. W decydującym meczu mistrz Polski zremisował z Juventusem 1:1. Prowadzenie dał Lechowi strzał Rudnevsa, w końcówce wyrównał Vincenzo Iaquinta. LECH W FAZIE PUCHAROWEJ LIGI EUROPEJSKIEJ!