Liga Mistrzów. Zachwyty po wygranej z City: Do diabła z konserwatyzmem, to był nowoczesny Liverpool, pełen wiary we własne umiejętności

Nieoczekiwanie łatwe zwycięstwo Liverpoolu na Manchesterem City 3:0, w ćwierćfinale Ligi Mistrzów pobudziło wyobraźnie brytyjskich mediów. "Skoro zrobili to najlepszej drużynie na Wyspach, to czy będą w stanie powtórzyć to przeciw Barcelonie, Bayernowi czy Realowi?" - pytają gazety. Określają przy tym występ "The Reds", jako genialny.
Okładka 'The Sun' Okładka 'The Sun' Twitter.com

"Zastraszony i upokorzony"

"Rozdarci na strzępy" - tak o piłkarzach City pisze dziennik "The Sun". Manchester City Pepa Guardioli, który robi znakomitą robotę, by zostać uznany za jeden z najlepszych teamów w dziejach piłki angielskiej został "zastraszony, upokorzony przez genialny Liverpool" - piszą dziennikarze. Stadion Anfield Road określają zresztą jako "swoistą wersję piekła dla City" przypominając, że Manchester nie zdobył tu trzech punktów od przeszło dekady. Właśnie doznał szóstej z rzędu porażki, jeśli chodzi o mecze ligowe lub te w europejskich pucharach.

gf gf fg

"Po co sięgać po hamulec?"

Poetycko jest też w innych dziennikach. "Pierwsza połowa Liverpoolu rozbiła marzenia Manchesteru o skałę" - pisze "The Guardian" i zaznacza, że środowego wieczoru Liverpool oglądało się niezwykle przyjemnie. To była idąca po swoje ekipa, która zaaplikowała gościom dwa gole w 20 minut. "Po co sięgać było po hamulec ręczny skoro wszyscy znakomicie się bawili?" - pytają dziennikarze i chwalą "The Reds" za szybko zdobytą  kolejną bramkę. "Oni dalej chcieli więcej! Do diabła z konserwatyzmem, to był nowoczesny Liverpool, pełen wiary we własne umiejętności, z ofensywą, która rozmontowałaby każdą obronę świata" - podsumowuje gazeta.

Okładki Okładki twitter.com

"Jednostronny pokaz siły"

Liverpool urządził Manchesterowi City zasadzkę - pisze "The Times". "Czekaliśmy na gole i je mieliśmy, ale czekaliśmy też na wymiany i zaciętą walkę, a dostaliśmy jednostronny pokaz siły - czytamy natomiast w "Daily Mail". Eksperci tej gazety określają występ Liverpoolu meczem sezonu w Anglii i pytają: "Skoro zrobili to najlepszej drużynie na Wyspach, to czy będą w stanie powtórzyć to przeciw Barcelonie, Bayernowi czy Realowi?".

Okładka 'Daily Star' Okładka 'Daily Star' twitter.com

Wstydliwe statystyki

Na potwierdzenie wkładu w sukces całego zespołu, zerknąć można też na oceny wystawione przez gazetę. Najwyższe noty wcale były zarezerwowane tylko dla strzelców goli (Salah 8, Oxlade-Chamberlain 9, Mane 8), ale obdzielono nimi niemal całą ekipę z Milnerem w roli głównej (8,5 w dziesięciostopniowej skali).

Z drugiej strony sporo cierpkich słów padło w stronę City. Goście nie oddali na bramkę gospodarzy ani jednego celnego strzału, co jak zauważa Opta joe, ostatnio przytrafiło im się w październiku 2016 roku w starciu z Czerwonymi Diabłami. W prasie fakt ten przewija się jako "wstydliwe statystyki"

Okładka 'Daily Express' Okładka 'Daily Express' twitter.com

Uraz Salah i butelki w Guardiolę

Dziennik "Metro" pisze o koszmarze City. Angielscy dziennikarze zwracają uwagę też na kontuzję, której podczas spotkania nabawił się Salah. Egipcjanin zszedł z boiska po 50 minutach gry. Chociaż spodziewano się złych informacji, to sam piłkarz pod koniec meczu, dawał sztabowi medycznemu znaki, że czuje się dobrze. Szczegółowe badania przejdzie jednak w czwartek.

Media odnotowują też incydent, który zepsuł mistrzowski spektakl. Zawiodło kilku fanów gospodarzy. Liverpool ostatecznie przeprosił Guardiolę za przedmeczowe zachowanie swoich kibiców, gdy grupka z nich rzuciła w stronę Hiszpana butelkami.

Historia z 5:0

Wracając do meczu. Na Wyspach zastanawiają się też co będzie w rewanżu? "Daily Express" przytacza słowa Pepa Guardioli, który mówi, że jego drużyna oraz Sevilla czy Juventus mają jeszcze 90 minut na odrobienie strat. "Nikt w nas nie wierzy? Ja wierzę, mam takie prawo" - wygłosił z uśmiechem Hiszpan. Specjalnej argumentacji, która przekonałaby do jego tezy jednak nie podał.

Nieśmiało sięgają po nią dziennikarza. Scenariusz sprzed kilku miesięcy, gdzie ekipa Guardioli pokonała w ligowej bitwie "The Reds" 5:0, przypominany jest jednak raczej delikatnie.