Liga Mistrzów. Najlepsze interwencje Wojciecha Szczęsnego w Champions League [WIDEO]

Przed nami pierwsze mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów. Już dziś hit, w którym Manchester City podejmie Juventus Turyn. Początek o 20:45, relacja na żywo w Sport.pl. Oczy polskich kibiców zwrócone będą z pewnością na Wojciecha Szczęsnego, który w środę zadebiutuje w barwach AS Roma w meczu z faworytem do zdobycia trofeum, FC Barcelona. Na jego bramkę strzelać będą takie tuzy światowego futbolu jak Leo Messi, Luis Suarez czy Neymar. Na bramkarzu reprezentacji Polski te nazwiska jednak nie powinny zrobić większego wrażenia, bo w barwach Arsenalu Londyn pokazywał, że potrafi bronić na najwyższym poziomie. Przyjrzyjmy się zatem najlepszym interwencjom Wojciecha Szczęsnego w Lidze Mistrzów!
Besiktas - Arsenal. Szczęsny kapitalnie interweniuje po strzale Demby Ba Besiktas - Arsenal. Szczęsny kapitalnie interweniuje po strzale Demby Ba dailymail.com

Besiktas Stambuł - Arsenal Londyn 0:0 (19.08.2014)

Wojciech Szczęsny był najlepszym piłkarzem Arsenalu w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Besiktasem Stambuł. Londyńczycy zremisowali na wyjeździe 0:0.

Polak miał dwie ważne interwencje w pierwszej połowie. W drugiej sekundzie meczu na strzał ze środka boiska zdecydował się Demba Ba, a polski bramkarz nie dał się zaskoczyć - przytomnie wyskoczył do piłki i uchronił swój zespół od straty gola.

Fenerbahçe Stambuł - Arsenal Londyn 0:3 (21.08.2013)

W pierwszym meczu fazy play-off eliminacji Ligi Mistrzów "Kanonierzy" pokonali turecką drużynę 3:0. Wojciech Szczęsny popisał się świetną interwencją ratując swój zespół.

Wojciech Szczesny?s super save v Fenerbahce

W rewanżu Anglicy wygrali 2:0 i awansowali do fazy grupowej Champions League.

Udinese - Arsenal Londyn 1:2 (24.08.2011)

Arsenal pokonał w wyjazdowym meczu Udinese 2:1 i przypieczętował swój awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jednym z bohaterów londyńskiej drużyny był Wojciech Szczęsny, który przy stanie 1:1 obronił rzut karny wykonywany przez Antonio Di Natale. Tydzień wcześniej na własnym boisku "Kanonierzy" wygrali 1:0.

Włoski napastnik piekielnie mocno uderzył w prawy róg bramki Polaka, ale Szczęsny świetnie przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Arsenal Londyn - Olympique Marsylia 2:0 (26.11.2013)

Arsenal pokonał u siebie Olympique Marsylia 2:0, a Polak zaliczył 50. w karierze spotkanie z czystym kontem. - On ma potencjał, by zostać legendą Arsenalu - mówił wtedy trener Arsene Wenger.

W 77. minucie Polak popisał się przytomną interwencją ratując swój zespół przed utratą gola.

Wojciech Szczęsny, Aaron Ramsey iLukas Podolski Wojciech Szczęsny, Aaron Ramsey iLukas Podolski OSMAN ORSAL/REUTERS

Arsenal Londyn - Montpellier 2:0 (21.11.2012)

Po słabej pierwszej połowie Arsenal przebudził się w drugich 45 minutach i po bramkach Wilshera i Podolskiego pokonał Francuzów. Dzięki zwycięstwu Schalke z Olympiakosem Kanonierzy wyszli z grupy i zagrali w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Na początku meczu Wojciech Szczęsny w porę opuścił bramkę i wyszedł do prostopadłego podania, w ostatniej chwili wyprzedzając Charbonniera. Interwencja Polaka od 0:14.

Borussia Dortmund - Arsenal Londyn 0:1 (06.11.2013)

Hitowy pojedynek Borussii z Arsenalem nie rozczarował. Po słabej pierwszej połowie i kapitalnej drugiej "Kanonierzy" zrewanżowali się za porażkę w Londynie i wygrali w Dortmundzie 1:0. Bramkę na wagę arcyważnych w kontekście awansu trzech punktów strzelił niezawodny Aaron Ramsey.

Wojciech Szczęsny miał oczywiście okazję do pokazania swoich możliwości - m.in. w kapitalnym stylu obronił strzał Jakuba Błaszczykowskiego. Do piłki odbitej przez bramkarza Arsenalu dopadł jeszcze Reus, który wpakował futbolówkę do bramki, ale Niemiec był na pozycji spalonej i gol nie mógł być zaliczony.

Arsenal Londyn - Bayern Monachium 0:2 (19.02.2014)

"Obrabowałeś nas! (w oryginale "You ROBBED us")" grzmiał po meczu Daily Mail w nawiązaniu do sytuacji z 37. minuty, w której po faulu Wojciecha Szczęsnego na Arjenie Robbenie został podyktowany rzut karny, a Polak dostał czerwoną kartkę. "Arsene Wenger pokazywał, że Robben 'nurkował', i narzekał, że piłkarze Bayernu ciągle oszukiwali sędziego".

Zanim jednak Polak musiał opuścić boisko zdążył pokazać się z dobrej strony i już w 3. minucie fenomenalnie obronił strzał piłkarza Bayernu. Parada Szczęsnego od 0:15.

Arsenal Londyn - Bayern München 0:2 All Goals... przez Honex_Futball