To powinna być czerwona kartka! Dziesięć wybranych kontrowersji z Ekstraklasy

Nie wiem, czemu sędzia Robert Małek nie dał bramkarzowi Lecha czerwonej kartki. Sytuacja była ewidentna - tak były ligowy arbiter ocenia kontrowersyjną sytuację z hitu ekstraklasy Lech Poznań - Legia Warszawa. To jedna z najbardziej kontrowersyjnych, jeśli nie powiedzieć błędnych z decyzji arbitrów w polskiej Ekstraklasie.

Dlaczego Kotorowski nie został wyrzucony z boiska?

W 65. minucie wychodzący na czystą pozycję Manu był powstrzymywany przez Krzysztofa Kotorowskiego poza polem karnym. Telewizyjne powtórki wyraźnie pokazują, że bramkarz atakuje nogi gracza Legii, powodując upadek. Arbiter po konsultacji z partnerem na linii pokazał mu żółtą kartkę. Powinien pokazać czerwoną.

Kotorowski fauluje Manu

Kucharczyk pada z... głodu

Napastnik Legii Warszawa Michał Kucharczyk dopiero tydzień po fakcie wytłumaczył się z rzutu karnego, podyktowanego po rzekomym faulu na nim w meczu z Zagłębiem Lubin (2:2). Telewizyjne powtórki pokazały, że faulu nie było. - Nie wymuszam rzutów karnych, po prostu nie miałem już siły biec. Jak to się mówi padłem z głodu - powiedział piłkarz.>>

Kucharczyk pada

Czerwona kartka dla Costy. Nie było

Obrońca Zagłębia Lubin Costa Nhamoinesu w brutalny sposób fauluje Przemysława Trytkę z Polonii Bytom i nie dostaje nawet żółtej kartki. Co więcej rzut wolny wykonuje Zagłębie. Komisja Ligi naprawiła częściowo błąd sędziego Dawida Piaseckiego i zawiesiła Costę na trzy mecze.

Hubnik pięknym padem wymusza rzut karny

Łukasz Sapela faulował Michala Hubnika w polu karnym? Telewizyjne powtórki rozwiewają wątpliwości. Napastnik Legii efektownym padem wprowadził w błąd sędziego Pawła Gila. Na szczęście dla Sapeli Ivica Vrdoljak zmarnował jedenastkę.

Michal Hubnik i Łukasz Sapela

Arboleda nieprzepisowo zatrzymuje Vuka Sotirović, ale...

Ostatnia minuta pierwszej połowy meczu Lech - Śląsk. Vuk Sotirović wpada w pole karne i jest powalony przez Arboledę! Gdyby nie faul byłby sam na sam z bramkarzem. Sędzia nakazuje grać dalej.

Arboleda, Vuk

Sędzia nie uznaje gola dla Legii, choć piłka była już za linią

Mecz Cracovia - Legia. Piłka po strzale Jakuba Wawrzyniaka mija linię bramkową, ale sędzia bramki nie uznał.

Nieuznany gol

Faulowany w polu karnym Stilić ukarany żółtą kartką

Mecz Korona - Lech. W końcówce spotkania Hernani staną na stopę Samira Stilicia, ale arbiter uznał, że to Bośniak próbował wymusić rzut karny i ukarał go żółtą kartką.

Hernani, Stilic

Krzysztof Bąk ciągnięty za koszulkę - powinien być karny!

Szykujący się do oddania strzału piłkarz Lechii, Krzysztof Bąk był przewracany przez piłkarza Wisły Kraków. Czy w tej sytuacji gdańszczanom należał się karny? Sytuacja wydaje się ewidentna.

Krzysztof Bąk

Trytko faulowany w polu karnym Ruchu i... nic

Przemysław Trytko był podcinany przez ostatniego obrońcę Ruchu - Stawarczyka, ale sędzia nie użył gwizdka. To powinien być rzut wolny i kartka (czerwona?) dla stopera Niebieskich.

Faulowany Trytko

Faulowany Wilczek, ale karnego nie ma

Mecz Korona - Zagłębie Lubin. Piłkarz gości, Kamil Wilczek po ataku Kamila Kuzery pada w polu karnym, wydawało się, że faul był ewidentny. Sędzia nakazuje grać dalej