Skandal w Poznaniu. Race, policja i kibole na boisku. Mecz przerwany, Legia mistrzem Polski?

Do skandalu doszło w końcówce spotkania 37. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa. W 70. minucie meczu, przy stanie 2:0 dla Legii, kibole Lecha zaczęli wrzucać race na boisko. Kilka z nich wybuchło obok bramkarza warszawiaków, Arkadiusza Malarza. Na tym jednak się nie skończyło.
Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa przy stanie 0:2 został przerwany po tym, jak grupa z Kotła zaczęła rzucać race na murawę i wbiegła na boisko. Do akcji wkroczyła wówczas policja. Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa przy stanie 0:2 został przerwany po tym, jak grupa z Kotła zaczęła rzucać race na murawę i wbiegła na boisko. Do akcji wkroczyła wówczas policja. PIOTR SKÓRNICKI

70. minuta spotkania, Legia prowadzi 2:0 i pewnie zmierza po kolejne mistrzostwo. Mecz przebiega w dość spokojnych warunkach, aż do pewnego momentu. Do momentu, w którym kibole Lecha zaczynają rzucać race na boisko. Kilka z nich wybucha tuż obok bramkarza warszawiaków, Arkadiusza Malarza, początkowo nieświadomego powagi sytuacji - z pola karnego zabrał go dopiero Inaki Astiz.

Lech Poznań - Legia Warszawa - mecz przerwany po tym, jak grupa z Kotła rzucała racę na boisko i wtargnęła na murawę, a do akcji wkroczyła policja Lech Poznań - Legia Warszawa - mecz przerwany po tym, jak grupa z Kotła rzucała racę na boisko i wtargnęła na murawę, a do akcji wkroczyła policja Bartosz Nosal

Po wrzuceniu rac przez kiboli, piłkarze obydwu drużyn zbiegli do swoich ławek rezerwowych, gdzie czekali na rozwój wydarzeń. A te rozwijały się w bardzo szybkim tempie, niestety w bardzo negatywną stronę. Najpierw kibole uszkodzili ogrodzenie dzielące ich od murawy, a następnie ponownie wrzucili kilka rac. Po tym część z nich wbiegła na murawę, a przestraszeni zawodnicy zaczęli uciekać do szatni. Niemal natychmiast na placu gry pojawiła się policja. Kilkuset funkcjonariuszy zablokowało drogę chuliganom, którzy uciekli na trybuny.

Lech - Legia Lech - Legia Michał Kołodziejczyk

Po kilkunastu minutach organizatorzy spotkania podjęli decyzję o zakończeniu meczu. Lech najprawdopodobniej zostanie ukarany walkowerem, a Legia zostanie mistrzem Polski. Komisja Ligi w trybie pilnym ma zebrać się i podjąć decyzje o karach po tym pojedynku.