Ivan Djurdjević nowym trenerem Lecha Poznań

Ivan Djurdjević został nowym trenerem Lecha Poznań. Serb był wieloletnim piłkarzem 'Kolejorza', a od kilku lat jest trenerem młodzieży oraz zespołu rezerw. Teraz pora na nowe wyzwania. Serb podpisał 2-letni kontrakt z klubem
1

Tydzień temu Lech Poznań zwolnił ze stanowiska trenera Nenada Bjelicę. Sezon ma dokończyć trio: Rafał Ulatowski, Jarosław Araszkiewicz oraz Tomasz Rząsa. Cały czas trwały jednak rozważania, kto poprowadzi zespół w przyszłym sezonie.

Najwięcej mówiło się, że trenerem Lecha pozostanie albo Jerzy Brzęczek, albo Ivan Djurdjević.

3

Z wymienionej dwójki najpoważniejszym kandydatem był Jerzy Brzęczek. Trener jednej z rewelacji tego sezonu Lotto Ekstraklasy, który doprowadził klub do czwartego miejsca w lidze i jest blisko wprowadzenia klubu do europejskich pucharów (dzięki wygranej Legii w Pucharze Polski, czwarty zespół Ekstraklasy zagra w Lidze Europy). Trener Brzęczek ma wpisaną klauzulę odejścia w wysokości 250 tysięcy euro.

I to właśnie ta klauzula najprawdopodobniej sprawiła, że Lech zrezygnował z usług szkoleniowca Wisły Płock.

4 Warta Poznań - Lech II Poznań 3:3. Ivan Djurdjević Warta Poznań - Lech II Poznań 3:3. Ivan Djurdjević PIOTR LEŚNIOWSKI

Opcją rezerwową był Ivan Djurdjević, który grał w Lechu w latach 2007-2013. W tym okresie wraz z 'Kolejorzem' świętował zdobycie mistrzostwa, Pucharu Polski oraz Superpucharu. Po zakończeniu kariery piłkarskiej został został trenerem i aktualnie prowadzi III-liwego rezerwy Lecha.

Sam Serb przyznaje jednak, że jego największym marzeniem jest objęcie pierwszego zespołu Lecha Poznań. Teraz te marzenie spełnił, bo w czwartek podpisał 2-letni kontrakt z klubem i będzie pełnił funkcję pierwszego szkoleniowca zespołu.

5 Warta Poznań - Lech II Poznań 3:3. Ivan Djurdjević Warta Poznań - Lech II Poznań 3:3. Ivan Djurdjević PIOTR LEŚNIOWSKI

41-latek otrzyma warunkowo licencję UEFA Pro, która jest wymagana do trenowania klubu w polskiej ekstraklasie. Aktualnie Djurdjević jest w trakcie odbywania kursu, którego skutkiem będzie odebranie wspomnianej licencji.

6 Lech II Poznań - Polonia Środa Wlkp. 3:5. Trener Ivan Djurdjević Lech II Poznań - Polonia Środa Wlkp. 3:5. Trener Ivan Djurdjević LUKASZ CYNALEWSKI

W klubie uznano, że należy jeszcze bardziej stawiać na polskich piłkarzy oraz trenerów. Stąd zainteresowanie Jerzym Brzęczkiem. Lech rozważał także kandydaturę Marcina Brosza, który jednak stanowczo odmówił.

Djurdjević co prawda jest Serbem i nie posiada polskiego obywatelstwa, jednak w Polsce jest od 2007 roku, przez co lepiej rozumie potrzeby klubu, a także jego położenie i sytuację. Tym bardziej, że poprzedni sposób zarządzania zespołem, nie przyniósł oczekiwanych rezultatów.

Komentarze (17)
Ivan Djurdjević nowym trenerem Lecha Poznań
Zaloguj się
 • ketjow1978

  Oceniono 5 razy 5

  No to się kibole ucieszą. To deal za brak rozróby w meczu z Legią?

 • gunston

  Oceniono 4 razy 4

  Skoro Djurdjevic był przygotowywany do tej roli od lat to nie mógł wcześniej wyrobić sobie licencji UEFA Pro? Ta nominacja raczej potwierdza, że Lech nie miał planu awaryjnego dla zwolnienia Bjelicy. Kogoś najzwyczajniej poniosło.
  Ale w sumie dobrze, że okres bezkrólewia szybko się skończył bo Lech niedługo czekają mecze pucharowe a w szatni mała rewolucja też się chyba odbędzie..

 • iluminati_semper

  Oceniono 4 razy 2

  Tańsza opcja w Poznaniu zawsze w cenie...

 • piotrm74

  Oceniono 2 razy 2

  obstawiałem Reksia, wiele cudów dokonał...

 • 6nine9

  Oceniono 1 raz 1

  Drugi Rumak? Będzie się uczyl trenerki na Lechu, powodzenia.

 • Mieczysław Adamczyk

  0

  Ma więcej zawodników być z Polski i mają być wzięci za mordy trawę mają żreć żeby mecz wygrać a na stojąco to walca można tańczyć a nie mecz wygrać i nowy trener tak powinien podejść do zawodników

 • yoric

  0

  "Te marzenie"

  :)

 • rafiki36

  0

  Po Lechu. Ivan na asystenta no tak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX