Mistrzowska feta w Warszawie lub w Białymstoku. Ustalono scenariusze

Wielka mistrzowska feta odbędzie się w Warszawie lub w Białymstoku. Nawet, jeśli tytuł zdobędzie Legia, to trofeum i medale odbierze nie w Poznaniu, gdzie rozegra ostatni mecz, a w stolicy. Ustalono scenariusze wręczenia trofeum po 37. kolejce Lotto Ekstraklasy.
1

"W dniu 15 maja odbyły się rozmowy z udziałem przedstawicieli Lecha Poznań, Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok oraz Ekstraklasy S.A. Po wysłuchaniu argumentów Klubów podjęto decyzję, że w sytuacji, gdyby mistrzem Polski została Legia Warszawa, ceremonia wręczenia trofeum i złotych medali nie odbędzie się w Poznaniu, lecz zostanie przeprowadzona zaraz po powrocie zawodników i sztabu szkoleniowego do Warszawy. Szczegóły ewentualnej ceremonii zostaną podane przez Legię w porozumieniu z Ekstraklasą S.A." - informuje portal "ekstraklasa.org".

2

Przedstawiciele Lecha Poznań jednocześnie zapewnili, że podejmą działania, które umożliwią piłkarzom, trenerom i kibicom Legii jak najszybsze opuszczenie stadionu w Poznaniu. Dzięki temu Legia przyspieszy swoją podróż do Warszawy, gdzie wspólnie z fanami ze stolicy będzie świętować zdobycie mistrzostwa. O ile zremisuje lub wygra z Lechem.

3 Kibice Lecha Poznań Kibice Lecha Poznań JĘDRZEJ NOWICKI

"Podczas ceremonii mistrzowskiej zostaną wręczone: trofeum oraz komplet 45 medali dla zawodników, sztabu szkoleniowego oraz innych przedstawicieli Mistrza Polski" - informuje "ekstraklasa.org".

Przedstawiciele Ekstraklasy ugięli się przed kibicami i szefami Lecha, którzy nie chcieli zorganizować Legii mistrzowskiej fety na własnym stadionie.

4

Legia chciała przenieść mecz do Warszawy

W związku z faktem, że Lech najprawdopodobniej nie pozwoli świętować rywalom mistrzostwa na swoim stadionie, Legia zaproponowała, żeby... mecz odbył się na jej stadionie, w Warszawie. Poinformował o tym Jarek Jankowski na Twitterze.
 

5

Brak możliwości świętowania mistrzostwa przez Legię na stadionie Lecha bardzo nie spodobał się Zbigniewowi Bońkowi. Prezes PZPN w mocnych słowach skomentował tę sytuację na Twitterze. 
 

6

13.05.2018 Warszawa. Marko Vesovic z dzieckiem po meczu o mistrzostwo Ekstraklasy Legia Warszawa - Gornok Zabrze . Fot . Kuba Atys / Agencja Gazeta
SLOWA KLUCZOWE:
pilka nozna ekstraklasa
FOT. KUBA ATYS

13.05.2018 Warszawa. Artur Jedrzejczyk i Arkadiusz Malarz po meczu o mistrzostwo Ekstraklasy Legia Warszawa - Gornok Zabrze . Fot . Kuba Atys / Agencja Gazeta
SLOWA KLUCZOWE:
pilka nozna ekstraklasa
FOT. KUBA ATYS

13.05.2018 Warszawa. Artur Jedrzejczyk i Arkadiusz Malarz po meczu o mistrzostwo Ekstraklasy Legia Warszawa - Gornok Zabrze . Fot . Kuba Atys / Agencja Gazeta
SLOWA KLUCZOWE:
pilka nozna ekstraklasa
FOT. KUBA ATYS

13.05.2018 Warszawa. Sebastian Szymanski i Dean Klafuric podczas meczu o mistrzostwo Ekstraklasy Legia Warszawa - Gornok Zabrze . Fot . Kuba Atys / Agencja Gazeta
SLOWA KLUCZOWE:
pilka nozna ekstraklasa
FOT. KUBA ATYS

Komentarze (125)
Mistrzowska feta w Warszawie lub w Białymstoku. Ustalono scenariusze
Zaloguj się
 • diesel_7

  Oceniono 14 razy 10

  to tym krajem rządzi banda debili w klubowych szalikach ? trofeum powinno być wręczane tam gdzie dany zespół został mistrzem i tyle w temacie a jakby ktoś głośno z kiboli protestował spałować na miejscu i dożywotni zakaz stadionowy i 20 tys mandatu , k... chory kraj każdy się ugina przed klerem , przed kibolami, przed solidarnością ... to wolny kraj czy już nie ?

 • gg7887

  Oceniono 12 razy 8

  a nie można rozegrać mezcu bez udziału publiczności poznańskiej? a nawet piłkarzy Lecha? jak się nie umie przegrywać to może niech zrezygnują z piłki w Poznaniu?

 • hotin

  Oceniono 18 razy 8

  Za zdobycie Mistrza w tym sezonie nie powinno być żadnego świętowania,bo to po prostu była żenada!

 • piotrm74

  Oceniono 9 razy 7

  Ten stadion był budowany na EURO 2012? Co z bezpieczeństwem skoro klub boi się kibiców.
  Za chwilę ma być tam zorganizowany mecz Polskiej Reprezentacji... A jak tam dojdzie to frustracji kiboli Lecha? Strach pomyśleć...
  PZPN powinien się zastanowić czy warto wybierać stadion Lecha dla meczy Reprezentacji...
  Lechu schodzisz na wszy...

 • zackuu

  Oceniono 11 razy 7

  k**wa co za małomiasteczkowość. W whitestock nie można szalików wnosić, w pyrlandii boją sie stwierdzenia faktu ze Legia będzie mistrzem. kompleksy małego miasteczka (wiem, mieszkałem w Poznaniu kilka lat, widziałem, odczułem)

 • mortus444

  Oceniono 8 razy 6

  lech to ku...

 • sylenth

  Oceniono 8 razy 6

  Patrzac na poczynania Jagi w europejskich pucharach wole Legie w eliminacjach LM

 • piter2049

  Oceniono 5 razy 5

  Kibole swoje, a zwykli kibice na tym cierpią - po raz kolejny. Założę się, że zdecydowana większość kibiców Lecha nie miałby z tym problemu, ale przy okazji dostają stosowną "etykietkę". Podobnie w Legii - większość kibiców nie chce burd, nie ma zamiaru obrażać w jakiejkolwiek formie innych drużyn, a już zupełnie nie kieruje agresji w stronę innych ludzi, którzy dopingują i kibicują swoim drużynom. To nie jest porażka Lecha, anie Legii. To porażka systemu i całej ligi - nie dziwię się policji - na ich miejscu wnosiłbym o to samo, ale z jakiegoś powodu nikt nie może poradzić sobie z tłukami, którzy niszczą to nasze ekstraklasowe widowisko (jakiekolwiek by nie było). Jeśli nic się z tym nie stanie - na stadionach zostaną sami kibole, a reszta po prostu sobie pójdzie. Innym rozwiązaniem jest podniesienie poziomu ligi do stopnia, przy którym będzie można za bilety żądać znacznie wyższych pieniędzy, a widowisko będzie takie, że w naturalny sposób ludzie pójdą masowo na stadiony i tych głupoli przepędzi ekonomia - czego wszystkim kibicom, wszystkich klubów w Polsce życzę z całego serca!

 • gunston

  Oceniono 5 razy 5

  Kompletny absurd. Sport przegrał, bandyci wygrali. To jak przyznanie się przez Ekstraklasę S.A., że jest zakładnikiem w rękach bandytów i nad niczym nie panuje. Czarny dzień w historii polskiej piłki i precedens z jakim wcześniej nigdy nie mieliśmy do czynienia.
  Kapitulacja. Pora więc już chyba skończyć z opowiadaniem bajek, że stadiony piłkarskie w Polsce są bezpieczne. Bezpieczne są tylko wtedy gdy nie ma nich kibiców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX