Lechia wygrywa i oddala od siebie widmo spadku. W strefie spadkowej bez zmian

Lechia Gdańsk wygrała drugie spotkanie w rundzie spadkowej i tym samym oddaliła od siebie widmo spadku. W meczu drużyn grających w Niecieczy padł remis.

Lechia wygrywa z Piastem

Pierwsza połowa spotkania w Gliwicach nie stała na wysokim poziomie. Przez bardzo długi czas piłkarze wyczekiwali co zrobią przeciwnicy, nie chcąc się przesadnie odsłonić. Minimalnie lepsze wrażenie sprawili gospodarze, którzy dwukrotnie zagrozili bramce Duszana Kuciaka. Niestety dla nich obydwa strzały nie znalazły nawet drogi do celu. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, dużą niefrasobliwością w polu karnym wykazali się obrońcy Piasta i pozostawili niepilnowanego Michała Nalepę, który strzelił swoją pierwszą bramkę w historii występów w Lotto Ekstraklasie.

Od początku drugiej połowy gospodarze próbowali odrobić straty, ale za każdym razem czegoś brakowało w atakach i strzałach zawodników Waldemara Fornalika. Na pewno w odrabianiu strat nie pomogła także wysoka dyspozycja Duszana Kuciaka, który bronił każdy strzał gospodarzy. Jak nie wykorzystuje się sytuacji, to prędzej czy później straci się kolejną bramkę. Tak też było w 78. minucie, kiedy to Joao Oliveira wykorzystał kolejny błąd obrony Piasta i umieścił piłkę obok bezradnego Szmatuły. Gospodarze próbowali, ale mecz zakończył się zwycięstwem Lechii 2:0.

Status quo w Niecieczy

Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 8. minucie bramkę na 1:0 dla Termaliki strzelił Bartosz Śpiączka, który nie dał szans Michałowi Gliwie. Kolejne minuty upływały pod znakiem kontroli spotkania przez gospodarzy, którzy raczej dosyć dobrze radzili sobie z kolejnymi atakami Sandecji. Taki był obraz całej pierwszej połowy i na przerwę piłkarze Termaliki schodzili z prowadzeniem.

Druga połowa już zdecydowanie lepsza w wykonaniu Sandecji. Na pewno w tym pomogły zmiany, jakie przeprowadził Kazimierz Moskal. Wprowadzenie Pawło Ksiondza było bardzo dobrą decyzją, która opłaciła się w 78. minucie. Ukrainiec przeprowadził fantastyczną akcję, którą wykończył Maciej Małkowski. Wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie. Taki rezultat nie zadowala żaden z ekip.

Lechia awansowała w tabeli

Dzięki wygranej w Gliwicach Lechia oddaliła od siebie widmo spadku i zajmują obecnie 13. miejsce z czterema punktami przewagi nad strefą spadkową.

Tabela miejsca 13-16
90minut.pl

Z kim później grają

Lechia Gdańsk jest obecnie w najlepszej sytuacji w tabeli. W następnych kolejkach Lechiści zagrają najpierw na wyjeździe z Pogonią, a na zakończenie ligi podejmą Sandecję.

Piast Gliwice musi dalej martwić się o ligowy byt i zawodnicy Waldemara Fornalika poszukają punktów na wyjeździe z Piastem Gliwice oraz na wyjeździe z Termaliką.

W zespole 'Słoni' cały czas marzą o utrzymaniu i we wtorek było blisko, aby wydostać się ze strefy spadkowej. Nie udało się i w ratowaniu ligowego bytu trzeba wygrać u siebie z Arką Gdynia oraz na wyjeździe w Niecieczy.

W najgorszej sytuacji znajdują się zawodnicy Kazimierza Moskala. Mają najmniej punktów i stoją przed bardzo ciężkim zadaniem. O ligowy byt zagrają z Cracovią na stadionie w Niecieczy oraz na wyjeździe z Lechią.

Grają jeszcze we wtorek w Ekstraklasie

Przed nami jeszcze dwa wtorkowe mecze Lotto Ekstraklasy. W Gdyni finalista Pucharu Polski, czyli Arka Gdynia zagra z Cracovią, a Śląsk Wrocław zmierzy się z Pogonią Szczecin. Zapraszamy do obserwowania i przeczytania relacji LIVE oraz tekstów pomeczowych z tych spotkań na sport.pl.