Ekstraklasa. Cracovia - Śląsk. Szalony mecz w Krakowie. Śląsk z utrzymaniem

Sześć goli, dobre akcje i emocje. Tak wyglądał mecz Cracovii ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Kolejne dobre spotkanie rozegrał Jakub Kosecki. Śląsk zostaje w Lotto Ekstraklasie na kolejny sezon.
Cracovia - Śląsk Wrocław 3:3 Cracovia - Śląsk Wrocław 3:3 JAKUB PORZYCKI

34. kolejka Lotto Ekstraklasy zaczęła się wybornie. Mecz na stadionie Cracovii był prawdziwym widowiskiem, a wszystko zaczęło się od rzutu karnego i pewnego strzału Marcina Robaka. Adam Wilk, bramkarz Cracovii był bez szans, a dla napastnika Śląska Wrocław była to 101. bramka na poziomie ekstraklasy.

Gol dla Śląska podziałał motywująco na piłkarzy Cracovii. Zespół Probierza zaatakował i strzelił dwa gole. Jakub Słowika najpierw pokonał Michał Helik, a dwie minuty później Krzysztof Piątek wyprowadził 'Pasy' na prowadzenie.

Najlepszy zespół w grupie spadkowej zszedł na przerwę z prowadzeniem, ale w drugiej połowie stracił gola już w 50. minucie. Piotr Celeban pokonał Adama Wilka i walka o zwycięstwo rozpoczęła się od nowa.

W 66. minucie bliżej kompletu punktów była Cracovia. Fenomenalny strzał zza pola karnego Milana Dimuna i zespół Michała Probierza znów prowadził.

Śląsk nie rezygnował. Atakował, a słaba postawa defensywy 'Pasów' przyniosła szóstego gola w meczu. Świetną akcję przeprowadził Jakub Kosecki, a gola strzelił Arkadiusz Piech.

Cracovia jest liderem 'grupy spadkowej'. Ma 47 punktów i utrzymanie, które zapewniła sobie po remisie w Gdańsku. Śląsk Wrocław jest tuż za Cracovią. Drużyna Tadeusza Pawłowskiego zdobyła 41 punktów i zapewniła sobie utrzymanie w Lotto Ekstraklasie.

Tabela Lotto Ekstraklasy

Tabela ekstraklasy
90minut.pl

Zdjęcia z meczu Cracovia - Śląsk

04.05.2018 Krakow , Stadion Cracovii . Radosc pilkarzy Cracovii . Mecz Ekstraklasy Cracovia - Slask Wroclaw . Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
SLOWA KLUCZOWE:
ekstraklasa pilka nozna sport
JAKUB PORZYCKI

04.05.2018 Krakow , Stadion Cracovii . Mecz Ekstraklasy Cracovia - Slask Wroclaw . Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

04.05.2018 Krakow , Stadion Cracovii . Radosc pilkarzy Slaska Wroclaw . Mecz Ekstraklasy Cracovia - Slask Wroclaw . Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

04.05.2018 Krakow , Stadion Cracovii . Adam Wilk . Mecz Ekstraklasy Cracovia - Slask Wroclaw . Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta