Gergel Show i rollercoaster w Niecieczy - oto najlepsze mecze sezonu zasadniczego ekstraklasy!

Za nami sezon zasadniczy ekstraklasy! Teraz liga dzieli są na grupę mistrzowską i spadkową. 240 meczów, które oglądaliśmy były rożne - na jednych zasypiało się na pilocie po 5 minutach, inne jednak były widowiskami na europejskim poziomie. Jaki był mecz życia Romana Gergela? Kto jechał rollercoasterem w Niecieczy? Dlaczego Piotr Nowak to samobójca? Zobaczcie najlepsze mecze sezonu zasadniczego ekstraklasy!
Nieciecza Nieciecza MATEUSZ SKWARCZEK

Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3

12 września 2015, 8 kolejka

Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3 (Covilo 9', Zjawiński 43' - Biskup 12' (k), 31', Babiarz 75')

Spotkanie po którym już wszyscy w lidze wiedzieli, że z beniaminkiem z Niecieczy nie ma żartów. Tydzień wcześniej podopieczni Piotra Mandrysza wygrali z Lechem 3:1, a potem zwyciężyli na boisku rozpędzonej Cracovii. Ofensywne akcje z obu stron, cztery bramki już do przerwy, duża intensywność spotkania - mecz Cracovia - Termalica oglądało się świetnie. Bohaterem gości został Jakub Biskup, który dwa razy pokonał bramkarza gospodarzy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 0:6

19 września 2015, 9 kolejka

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 0:6 ( Brożek 11', 33', Popović 39', Burliga 56', Boguski 71', Crivellaro 89')

Najwyższe ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Piłkarzom Wisły tamtego wieczoru wychodziło absolutnie wszystko. Gdyby wykorzystali połowę sytuacji bramkowych, które mieli spotkanie mogło zakończyć się jeszcze wyższym wynikiem. Znakomity mecz rozegrali Paweł Brożek i Łukasz Burliga. Ten pierwszy zdobył dwie bramki i zaliczył asystę przy golu Boguskiego. A Burliga najpierw piętką dograł do Brożka, by potem przewrotką pokonać Zubasa.

Cracovia - Lech Poznań 5:2

4 października 2015, 11 kolejka

Cracovia - Lech Poznań 5:2 (Kapustka 1', Rakels 3', Cetnarski 40' (k), Jendrisek 63', Wójcicki 74' - Hamalainen 56', 75')

Spotkanie po którym zwolniony został Maciej Skorża. To być może najlepszy mecz Cracovii w całym sezonie, już po trzech minutach było 2:0, Lech szybko padł na deski i nie podniósł się do końca. Cracovia imponowała rozmachem akcji ofensywnych, asysta Damiana Dąbrowskiego przy piątej bramce Jakuba Wójcickiego to jedno z piękniejszych podań tego sezonu. Meczu tego nie będzie dobrze wspominać Maciej Gostomski. Bramkarz Lecha zagrał jeden z najgorszych meczów w życiu i popełniał katastrofalne błędy.

Nieciecza - Piast 3:5 Nieciecza - Piast 3:5 MICHAŁ ŁEPECKI

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Piast Gliwice 3:5

20 listopada 2015, 16 kolejka

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Piast Gliwice 3:5 (Sołdecki 25', Foszmańczyk 27', 61' - Osyra 6', Vacek 29', Barisić 30', Nespor 49', Mokwa 81')

Najlepszy mecz rundy zasadniczej, jazda rollercoasterem bez trzymanki. Mało kto mógł przewidzieć, że to Termalica i Piast stworzą najciekawsze widowisko w 30 kolejkach. Ale tak było, mecz w Niecieczy miał wszystko. Co ciekawe, Piast nie miał wielu sytuacji do zdobycia bramki
- Chyba się nie pomylę, jeśli powiem, że Piast Gliwice stworzył sobie sześć okazji, z których zdobył pięć bramek - stwierdził po porażce z liderem ekstraklasy Piotr Mandrysz, trener Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

Osiem bramek w efektownej ulewie - piłkarska uczta.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 5:2. Roman Gergel Górnik Zabrze - Piast Gliwice 5:2. Roman Gergel GRZEGORZ CELEJEWSKI

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 5:2

1 grudnia 2015, 18 kolejka

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 5:2 (Gergel 7' (k), 60', 61', 82', Kwiek 56' - Słodowy 36' (s), Mateusz Mak 39')

?The Roman Gergel Show? - tak można podsumować cały mecz. Lider z Gliwic przyjechał na stadion ostatniego Górnika i został zmieciony przez będących w kryzysie gospodarzy. Występ Romana Gergela to chyba najlepszy indywidualny występ sezonu - cztery bramki przeciwko Piastowi to rzecz, której nikt się nie spodziewał. Co ciekawe Słowak w lidze potem trafił już tylko dwa razy, czeka na bramkę w lidze od 18 grudnia.

Lech Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 5:2. Szymon Pawłowski Lech Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 5:2. Szymon Pawłowski ŁUKASZ CYNALEWSKI

Lech Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 5:2

14 lutego 2016, 22 kolejka

Lech Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 5:2 (Pawłowski 11', 57', Bille Nielsen 42', Kownacki 90' (k), 90' - Kędziora 43', 49')

Najciekawszy mecz pierwszej kolejki po przerwie zimowej. Co ciekawe wynik zamazuje prawdziwy obraz tego spotkania. Lech nie był o klasę lepszy od gości, Termalica przegrywała 3:2 jeszcze w 89 minucie i walczyła o zdobycie jednego punktu. Wejście smoka zaliczył jednak Dawid Kownacki, który w doliczonym czasie gry dwa razy pokonał Krzysztofa Pilarza.

Ruch - Wisła 2:3 Ruch - Wisła 2:3 JAN KOWALSKI

Ruch Chorzów - Wisła Kraków 2:3

3 kwietnia 2016, 29 kolejka

Ruch Chorzów - Wisła Kraków 2:3 (Stępiński 25', Koj 81' - Głowacki 5', Ondrasek 50', Wolski 57')

Prawdziwa reklama ekstraklasy - młode talenty szalejące na boisku, starzy wyjadacze decydujący o obliczu drużyny, pełne trybuny, emocje do końca - mecz Ruch - Wisła oglądało się na jednym oddechu. Mecz odmienić mógł Patryk Lipski, ale nie wykorzystał rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Fantastyczna postawa Wisły na nic się jednak nie zdała - remis w ostatniej kolejce z Zagłębiem Lubin spowodował, że Biała Gwiazda będzie bronić się przed spadkiem.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:1

2 kwietnia 2016, 29 kolejka

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:1 (Duda 21' - Kuświk 47')

To jeden z bardziej szalonych meczów rundy zasadniczej. Piotr Nowak wysłał swoich zawodników, tak wydawało się przed spotkaniem, na samobójczą misję. Na Legię, która niszczyła rywali pressingiem, wystawił w jedenastce Flavio Paixao, Milosa Krasicia, Michała Chrapka, Sebastiana Milę. Sławomira Peszkę, Grzegorza Kuświka i Michała Maka! Tak ofensywny wariant jednak się opłacił, Legia była zaskoczona odwagą gości i tylko zremisowała. Niesamowicie intensywne spotkanie, co chwilę przenosiliśmy się z jednej bramki po drugą.