Mundial 2018. Polska - Kolumbia. Jak Polska zagrała z Kolumbią? Fatalnie [OCENY]

Reprezentacja Polski w drugim meczu na mistrzostwach świata przegrała z Kolumbią 0:3. Zobacz, jak oceniliśmy piłkarzy Adama Nawałki za to spotkanie (skala 1-6).
1 Wojciech Szczęsny Wojciech Szczęsny Sport.pl

Wojciech Szczęsny: 1

Bezrobotny przez większą część pierwszej połowy. W 37. minucie dobrze zatrzymał szarżującego Cuadrado, ale chwilę później przy straconej bramce się nie popisał - zrobił dwa kroki do przodu i nie przeciął dośrodkowania, nie zatrzymał Yerry'ego Miny. Zresztą nie zatrzymał nikogo - wpuścił trzy gole.

2 Łukasz Piszczek Łukasz Piszczek Sport.pl

Łukasz Piszczek: 1

Na początku meczu czujny w obronie - w 25. minucie przerwał groźną kontrę Kolumbii. Ale zdarzało mu się niedokładnie wyprowadzać piłkę. Grał momentami chaotycznie, szczególnie w drugiej połowie (zresztą jak cały zespół), kiedy więcej w jego wykonaniu było tych złych zagrań niż dobrych.

3 Jan Bednarek Jan Bednarek Sport.pl

Jan Bednarek: 1

Początek miał nawet obiecujący. Starał się wyprzedzać Kolumbijczyków, zanim doszła do nich piłka. W 56. minucie dobrze przyblokował uderzenie Juana Quintero. Ale na jego grze cieniem kładzie się zachowanie przy pierwszym golu dla Kolumbii, w którego utratę też był zamieszany.

4 Michał Pazdan Michał Pazdan Sport.pl

Michał Pazdan: 1+

Nie bał się wyprowadzać piłki, choć nie zawsze robił to dobrze. W pierwszej połowie ofiarnymi interwencjami przerwał kilka ofensywnych akcji Kolumbii. W drugiej kilka razy odważnie ruszył do przodu, ale nic z tego nie wynikało.

5 Bartosz Bereszyński Bartosz Bereszyński Sport.pl

Bartosz Bereszyński: 1+

Zaczął skoncentrowany. Próbował podłączać się do akcji ofensywnych, ale potem zaczął zaliczać straty. I choć zawsze się starał, ambitnie wracał, próbował naprawiać swoje błędy, to wychodziło mu to z różnym skutkiem. Raczej słabym.

6 Grzegorz Krychowiak Grzegorz Krychowiak Sport.pl

Grzegorz Krychowiak: 1

W taki eksperymentalnym składzie piłkarz o takim doświadczeniu powinien być jednym z wyróżniających się. A on wyróżnił się niecelnymi podaniami. I nietrzymaniem linii przy drugim golu dla Kolumbii. Mógł nieco podwyższyć swoją notę, ale w 81. minucie uderzył prosto w Davida Ospinę.

7 Piotr Zieliński Piotr Zieliński Sport.pl

Piotr Zieliński: 1

Miał podawać do przodu, odpowiadać za rozgrywanie akcji, ale częściej zagrywał do tyłu albo do boku - hamował akcje. Do tego długimi fragmentami niewidoczny. Zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy starał się łatać dziury w obronie.

8 Jacek Góralski Jacek Góralski Sport.pl

Jacek Góralski: 1+

Na własnej połowie miał problemy z zatrzymaniem szybko biegających i jeszcze szybciej operujących piłką rywali. Zdarzało mu się spóźniać z interwencjami. Ale o ile jeszcze przed przerwą mógł liczyć na asekurację kolegów z drużyny, o tyle po niej już nie. Był zagubiony jak cała drużyna.

9 Maciej Rybus Maciej Rybus Sport.pl

Maciej Rybus: 1+

Często grał na jeden, dwa kontakty, ale na połowie Kolumbii zdarzało mu się podawać niedokładnie. W 40. minucie chyba też mógł być bliżej Jamesa Rodrigueza. Ale nie był. To on dopuścił do dośrodkowania, po którym padła pierwsza bramka dla Kolumbii.

10 Dawid Kownacki Dawid Kownacki Sport.pl

Dawid Kownacki: 1

Początek miał obiecujący, ale potem było już tylko gorzej. Brakowało mu sił w walce z kolumbijskimi obrońcami. Zaczął też podejmować dziwne decyzje. Bo kiedy miał podać, to ładował się w tłok i tracił piłkę, a kiedy powinien ruszyć do przodu, szukał podania. Zmieniony jako pierwszy - w 57. minucie.

Analiza Dawid Kownacki na meczu Polska - Kolumbia

11 Robert Lewandowski Robert Lewandowski Sport.pl

Robert Lewandowski: 1

Na początku meczu biegał między obrońcami Kolumbii niemal bez przerwy, próbował przechwytywać piłki. Ale przez taką grę brakowało go z przodu. Walka i dwa strzały w całym meczu to jednak trochę mało jak na lidera tej kadry.

Czy powinien być karny po faulu na Lewandowskim?

12 Kamil Grosicki Kamil Grosicki Sport.pl

Kamil Grosicki: 1

W 57. minucie zmienił Kownackiego, ale to tyle, co można napisać o jego grze. Niepewny, bezradny, zagubiony, źle ustawiony. Momentami nie wiedział, co się dzieje na boisku.

Łukasz Teodorczyk i Kamil Glik grali za krótko, by zasłużyć na ocenę.

Jeżeli lubisz czytać o sporcie, to na pewno zechcesz wypróbować nasz nowy newsletter