Mundial 2018. Polska - Kolumbia. Jak Polska zagrała z Kolumbią? Fatalnie [OCENY]

Reprezentacja Polski w drugim meczu na mistrzostwach świata przegrała z Kolumbią 0:3. Zobacz, jak oceniliśmy piłkarzy Adama Nawałki za to spotkanie (skala 1-6).
Wojciech Szczęsny Wojciech Szczęsny Sport.pl

Wojciech Szczęsny: 1

Bezrobotny przez większą część pierwszej połowy. W 37. minucie dobrze zatrzymał szarżującego Cuadrado, ale chwilę później przy straconej bramce się nie popisał - zrobił dwa kroki do przodu i nie przeciął dośrodkowania, nie zatrzymał Yerry'ego Miny. Zresztą nie zatrzymał nikogo - wpuścił trzy gole.

Łukasz Piszczek Łukasz Piszczek Sport.pl

Łukasz Piszczek: 1

Na początku meczu czujny w obronie - w 25. minucie przerwał groźną kontrę Kolumbii. Ale zdarzało mu się niedokładnie wyprowadzać piłkę. Grał momentami chaotycznie, szczególnie w drugiej połowie (zresztą jak cały zespół), kiedy więcej w jego wykonaniu było tych złych zagrań niż dobrych.

Jan Bednarek Jan Bednarek Sport.pl

Jan Bednarek: 1

Początek miał nawet obiecujący. Starał się wyprzedzać Kolumbijczyków, zanim doszła do nich piłka. W 56. minucie dobrze przyblokował uderzenie Juana Quintero. Ale na jego grze cieniem kładzie się zachowanie przy pierwszym golu dla Kolumbii, w którego utratę też był zamieszany.

Michał Pazdan Michał Pazdan Sport.pl

Michał Pazdan: 1+

Nie bał się wyprowadzać piłki, choć nie zawsze robił to dobrze. W pierwszej połowie ofiarnymi interwencjami przerwał kilka ofensywnych akcji Kolumbii. W drugiej kilka razy odważnie ruszył do przodu, ale nic z tego nie wynikało.

Bartosz Bereszyński Bartosz Bereszyński Sport.pl

Bartosz Bereszyński: 1+

Zaczął skoncentrowany. Próbował podłączać się do akcji ofensywnych, ale potem zaczął zaliczać straty. I choć zawsze się starał, ambitnie wracał, próbował naprawiać swoje błędy, to wychodziło mu to z różnym skutkiem. Raczej słabym.

Grzegorz Krychowiak Grzegorz Krychowiak Sport.pl

Grzegorz Krychowiak: 1

W taki eksperymentalnym składzie piłkarz o takim doświadczeniu powinien być jednym z wyróżniających się. A on wyróżnił się niecelnymi podaniami. I nietrzymaniem linii przy drugim golu dla Kolumbii. Mógł nieco podwyższyć swoją notę, ale w 81. minucie uderzył prosto w Davida Ospinę.

Piotr Zieliński Piotr Zieliński Sport.pl

Piotr Zieliński: 1

Miał podawać do przodu, odpowiadać za rozgrywanie akcji, ale częściej zagrywał do tyłu albo do boku - hamował akcje. Do tego długimi fragmentami niewidoczny. Zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy starał się łatać dziury w obronie.

Jacek Góralski Jacek Góralski Sport.pl

Jacek Góralski: 1+

Na własnej połowie miał problemy z zatrzymaniem szybko biegających i jeszcze szybciej operujących piłką rywali. Zdarzało mu się spóźniać z interwencjami. Ale o ile jeszcze przed przerwą mógł liczyć na asekurację kolegów z drużyny, o tyle po niej już nie. Był zagubiony jak cała drużyna.

Maciej Rybus Maciej Rybus Sport.pl

Maciej Rybus: 1+

Często grał na jeden, dwa kontakty, ale na połowie Kolumbii zdarzało mu się podawać niedokładnie. W 40. minucie chyba też mógł być bliżej Jamesa Rodrigueza. Ale nie był. To on dopuścił do dośrodkowania, po którym padła pierwsza bramka dla Kolumbii.

Dawid Kownacki Dawid Kownacki Sport.pl

Dawid Kownacki: 1

Początek miał obiecujący, ale potem było już tylko gorzej. Brakowało mu sił w walce z kolumbijskimi obrońcami. Zaczął też podejmować dziwne decyzje. Bo kiedy miał podać, to ładował się w tłok i tracił piłkę, a kiedy powinien ruszyć do przodu, szukał podania. Zmieniony jako pierwszy - w 57. minucie.

Analiza Dawid Kownacki na meczu Polska - Kolumbia

Robert Lewandowski Robert Lewandowski Sport.pl

Robert Lewandowski: 1

Na początku meczu biegał między obrońcami Kolumbii niemal bez przerwy, próbował przechwytywać piłki. Ale przez taką grę brakowało go z przodu. Walka i dwa strzały w całym meczu to jednak trochę mało jak na lidera tej kadry.

Czy powinien być karny po faulu na Lewandowskim?

Kamil Grosicki Kamil Grosicki Sport.pl

Kamil Grosicki: 1

W 57. minucie zmienił Kownackiego, ale to tyle, co można napisać o jego grze. Niepewny, bezradny, zagubiony, źle ustawiony. Momentami nie wiedział, co się dzieje na boisku.

Łukasz Teodorczyk i Kamil Glik grali za krótko, by zasłużyć na ocenę.

Jeżeli lubisz czytać o sporcie, to na pewno zechcesz wypróbować nasz nowy newsletter