Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mundial 2018. Kamil Glik tematem wtorkowej konferencji prasowej w Arłamowie. 'Fajnie, jakby pojechał z nami nawet tylko jako kibic'

Wszyscy z wielkim przejęciem mówili o kontuzji Kamila Glika. - Fajnie, jakby pojechał z nami na mundial nawet jako kibic - przyznał Łukasz Fabiański. - W mojej ocenie czeka go operacja, nie pojedzie - tłumaczył lekarz kadry Jacek Jaroszewski.
Jacek Jaroszewski i Kamil Glik Jacek Jaroszewski i Kamil Glik Instagram/Jacek Jaroszewski

Wtorkową konferencję prasową w Arłamowie zdominowała kontuzja Kamila Glika. Przypomnijmy, że obrońca reprezentacji Polski uszkodził bark przed końcem poniedziałkowego treningu, w czasie gry w siatkonogę.

We wtorek najpierw o Gliku zaczął mówić lekarz kadry Jacek Jaroszewski, a potem inni. - To dla nas wielka strata. Kamil to przecież obrońca światowej klasy - stwierdził Hubert Małowiejski, szef banku informacji reprezentacji Polski.

EURO 2016 EURO 2016 Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

- No, ale cóż... musimy jakoś się mierzyć z jego stratą. Reagujemy, szukamy kolejnych rozwiązań, które były przygotowane, gdyby miało go zabraknąć. Akurat w przypadku Glika sytuacja jest o tyle specyficzna, ile jego w meczach eliminacyjnych praktycznie nie brakowało, nie zagrał tylko dwa razy - przypomniał Małowiejski.

- Ale są zawodnicy z jego pozycji, którzy konkurują o to miejsce, mogą wejść i go zastąpić. Dlatego wdrażamy kolejne warianty. W grupie widać ogromną mobilizację. Wierzę, że będziemy mieli wsparcie Kamila nawet, jeśli go zabraknie. My zagramy na niego - dodał.

Łukasz Fabiański Łukasz Fabiański )Fot. Mieczyslaw Michalak / Agencja Gazeta

A potem mikrofon przejął Fabiański, też mówił o Gliku: - Tracimy kluczową postać reprezentacji, jej wicekapitana. Zresztą sam kiedyś miałem kontuzję barku i wiem, jakie to jest to przykre doświadczenie.

- Jeszcze nie miałem okazji porozmawiać z Kamilem, ale znając go, wiem, że on sobie poradzi. To twardy chłop, niejedno w swoim życiu przeżył. Ma mocny charakter - kontynuował bramkarz reprezentacji.

I mówił dalej: - Fajnie, jakby Kamil pojechał z nami na mundial nawet jako kibic. Nie wiem, czy by chciał. Ale na pewno my tak. Bo nawet w taki sposób, będąc z nami tylko jako kibic, dużo by nam pomógł.

- Ale nie możemy się aż tak martwić. Przed nami mundial. Największa piłkarska impreza na świecie. Wszystkie oczy będą zwrócone na nas. Trzeba polecieć do Rosji i nawet bez Kamila, pokazać swoją klasę, cieszyć się tą imprezą - podkreślił Fabiański.

Zanim jednak kadra wyleci do Soczi, w Polsce zagra jeszcze dwa mecze kontrolne: z Chile w Poznaniu i z Litwą w Warszawie.

- Chile to zespół, który w optymalnym składzie jest jednym z najlepszych na świecie. Najlepszy, który nie awansował na mundial. Dla nas to bardzo dobry sparingpartner, by sprawdzić się i pomóc nam w odpowiedzi na pytania, których szukamy - przyznał Małowiejski.

- Czy kontuzja Glika przybliża nas do gry trójką środkowych obrońców? Nie, nadal jesteśmy gotowi, by grać w poszczególnych meczach czy ich części w jednym lub drugim systemie. Czyli albo z czwórką, albo z trójką obrońców- odpowiedział Małowiejski.

Początek meczu z Chile w piątek o 20.45. Z Litwą zagramy we wtorek o 18.

Więcej o:
Komentarze (9)
Mundial 2018. Wtorkowa konferencja prasowa w Arłamowie. Temat był jeden: Kamil Glik
Zaloguj się
 • sly.pl

  Oceniono 1 raz 1

  Glik popisał się niezłą głupotą, że podczas siatkonogi odniósł taką kontuzję. Chyba, że chodziło o zakład kto wygra i postawił 10 zł. W takim przypadku go rozumiem ;)

 • tacx

  Oceniono 1 raz 1

  jestem pewien że z Kolumbii poszło kilka worków z grosiwem do Chile - wykoszą nam kilku i po imprezie. To sa poludniowcy - korupcja na każdym kroku każdy sobie przypomni sędziego Morenę z Włochami i tego co nam sędziował mecz z Koreą w 2001r. Drukarze jak nic -bezczelni. Tutaj obawiam się jednak też akcji i na eliminowanie Polaków przed imprezą.

 • sylenth

  Oceniono 1 raz 1

  parafrazując pania minister: kto wybrał Glika do siatkonogi?

 • 0

  I już jest na co zwalić winę po ewentualnym niepowodzeniu na mistrzostwach. Dzięki Kamil.

 • cezar85

  Oceniono 1 raz -1

  - paczta chopy, jestem Gareth Bale

 • agnrodis

  Oceniono 3 razy -1

  Jak glupi i fika koziolki...... to zawsze sie zle konczy. Trudno oczekiwac rozumu po pilkarzu, ale arogancji i glupoty z pewnoscia, tak.
  Dokladnie jak z Kubica, ktory na wlasne zyczenie zostal kaleka na cale zycie .... a kontrakt mu zabranial jazdy w tych zawodach wlasnie z powodu bezpieczenstwa.... ale kto mu cos zrobi, on wie lepiej!

 • patrze_na_was_z_gory

  Oceniono 2 razy -2

  Jestescie zbieranina drewniakow. Straciliscie niedorozwoja Glika, ale macie siebie, reszte niedorozwojow :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX