Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2018. Arkadiusz Milik: Przestańcie mnie już pytać o kolana. Wszystko jest dobrze

- Pytacie mnie o nie raz, drugi, trzeci, piąty. Przepraszam was, ale dajcie już spokój tym moim kolanom. Z nimi naprawdę wszystko w porządku - zapewniał Arkadiusz Milik na piątkowej konferencji prasowej.

Miał być Thiago Cionek, ale jest Maciej Rybus. Sprawdzamy waszą czujność, lubimy zaskakiwać - zaczął konferencję prasową Jakub Kwiatkowski. Razem z rzecznikiem w wielkiej sali Hotelu Arłamów pojawił się jednak nie tylko Rybus, ale także Bogdan Zając i Arkadiusz Milik, który mówił...

... o przygotowaniach do mundialu

- Przed Euro 2016 grałem w Ajaxie niemal wszystkie mecze, teraz jest inaczej, więc różnica jest. Samymi treningami nie da się rytmu odrobić meczowego. Ale porównując pierwszą kontuzję do drugiej [Milik dwukrotnie zrywał więzadła w kolanach], teraz jest lepiej. Jeszcze więcej czasu spędziłem w siłowni, więcej czasu poświęciłem na rehabilitację. Jestem już dobrze przygotowany. Parametry w lewej nodze są bardzo podobne.

Grzegorz Krychowiak , Wojciech Szczęsny , Arkadiusz Milik Grzegorz Krychowiak , Wojciech Szczęsny , Arkadiusz Milik FOT. KUBA ATYS

... o tym, czy jest gotowy na 90 minut

Po sezonie czułem, że nie jestem gotów na 90 minut. Ale w Juracie odpocząłem po trudnym okresie rehabilitacji. W Arłamowie trenujemy ciężko, by być gotowym na turniej. Zobaczymy, ile uda mi się wytrenować. Mamy jeszcze grę kontrolną i dwa sparingi, więc liczę, że wejdę na wyższy poziom.

... o kontuzjach

Pytacie mnie o nie raz, drugi, trzeci, piąty. Przepraszam was, ale dajcie już spokój tym moim kolanom. Z nimi naprawdę wszystko w porządku. Kontuzje są częścią sportu, ale staram się o nich nie myśleć. Skupiam się na udoskonalaniu swoich umiejętność i wzmacnianiu mięśni. Mam nadzieję, że teraz zdrowie będzie mi dopisywać.

Kaliodou Koulibaly (Senegal) na co dzień gra w Napoli. W meczu z Polską na MŚ 2018 będzie próbował zatrzymać Roberta Lewandowskiego Kaliodou Koulibaly (Senegal) na co dzień gra w Napoli. W meczu z Polską na MŚ 2018 będzie próbował zatrzymać Roberta Lewandowskiego ALESSANDRO DI MARCO/AP

... o Kalidou Koulibalym

Mój senegalski kolega z Napoli to świetny piłkarz, jeden z najlepszych obrońców na świecie - widać to na treningach i meczach. Pod każdym względem: szybkości, siły, techniki. Ciężko u niego znaleźć słabą stronę. Nie tylko jednak on jest dobry, ale cały Senegal. To bardzo nieprzyjemny rywal.

... o oczekiwaniach

Zainteresowanie piłką wzrosło w ostatnich latach, kibice są ciągle z nami. Dziękujemy im za to. Da się odczuć duże oczekiwania wobec drużyny. My zdajemy sobie jednak sprawę z wysokiej rangi turnieju i skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu, zaczynając od pierwszego. Zwycięstwo w nim przybliży nas do realizacji celu, jakim jest wyjście z grupy.

Więcej o:
Komentarze (12)
MŚ 2018. Arkadiusz Milik: Przestańcie mnie już pytać o kolana. Wszystko jest dobrze
Zaloguj się
 • jorn

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Arku! Ja jako siedmioletnie dziecko złamałem nogę. Bliżsi i dawni krewni przestali mnie pytać, czy już się wyleczyłem w okolicy moich trzydziestych piątych urodzin. Tak więc jeszcze dużo przed Panem.

 • zbycho52

  Oceniono 1 raz 1

  Moze tak by sejm zebral sie w nocy i uchwalil ustawe,ze w zwiazku 100 leciem odzyskania niepodleglosci Polska jest mistrzem swiata w pilce noznej,po co to sie meczyc jakimis meczami.

 • kochamwyborcza2

  Oceniono 3 razy 1

  Milik, prosimy, nie jedź na mundial. Chcemy wyjść chociaż z grupy.

 • Tom John

  0

  ZAMIAST WSPIERAĆ DRUŻYNĘ I PIŁKARZY TO palant.szukają wczorajszego dnia.Waloć ich i tyl...

 • Tom John

  0

  I TAK TRZYMAJ AREK. Przyp..........sie i się nudzą. Dać im piłkę i niech sie chlopaki trochę zrelaksuja....A jak to nie pomoże to SNICKERSA..

 • kataryniarski

  Oceniono 2 razy 0

  Heh, Prezes Kaczyński i Arkadiusz Milik mają coś wspólnego i nie jest to wzrost! :D :D :D

 • sioban

  Oceniono 1 raz -1

  Milik o kolana nie będzimy pytać jak do rusów nie pojedziesz

 • Marek Samson

  Oceniono 3 razy -1

  Chłop był zestresowany bo chwilę wcześniej zobaczył po raz pierwszy w życiu książkę. No taką do czytania...... Pl ????????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX