Artur Boruc przedłużył kontrakt z Bournemouth

Artur Boruc przedłużył kontrakt z Bournemouth. Nowa umowa byłego reprezentanta Polski będzie obowiązywać do czerwca 2019 roku. - Jestem bardzo szczęśliwy - mówi doświadczony bramkarz.
1

Łącznie w zespole "Wisienek" Boruc występuje od czerwca 2014 roku. Wówczas do klubu z nadmorskiego kurortu Polak został wypożyczony z Southampton. Jeden sezon wystarczył mu jednak do tego, aby przekonać do siebie szefów i trenerów zespołu na tyle, by ci zdecydowali się na pozyskanie nowego bramkarza na stałe.

2 Artur Boruc Artur Boruc RUI VIEIRA/AP

W barwach Bournemouth Boruc rozegrał łącznie 112 spotkań, w których 34 razy zachował czyste konto. Jeszcze w ubiegłym sezonie był podstawowym zawodnikiem drużyny Eddie`ego Howe`a, ale w obecnych rozgrywkach stracił miejsce w pierwszej jedenastce. Zamiast niego bramki The Cherries strzeże Asmir Begović, sprowadzony za 11,5 mln euro z Chelsea.

4 Artur Boruc Artur Boruc KIRSTY WIGGLESWORTH/AP

Mimo mniej znaczącej roli, Boruc jest wciąż bardzo ważnym elementem 12. zespołu zakończonego przed kilkoma dniami sezonu Premier League. Dowodem tego jest to, że władze klubu przedstawiły Polakowi propozycję przedłużenia kontraktu o kolejny rok, do czerwca 2019 roku, na co 38-latek z Siedlec przystał.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że do tego doszło i spędzę tu kolejny rok. Nigdy nie jest łatwo tylko z boku przyglądać się grającym kolegom, ale cały czas walcze o miejsce w składzie i staram się wykorzystać każdą szansę, którą otrzymuję od menedżera - powiedział Boruc po podpisaniu kontraktu.

5

6

- Jeśli otrzymam od trenera szansę, zawsze dam z siebie wszystko. W klubie są młodzi bramkarze, którzy dopiero rozpoczynają swoje kariery, im również będę starał się pomagać. To dla mnie bardzo ważne, na tym będę starał się skupiać - dodał bramkarz. - Ustatkowałem się tutaj, dobrze się tu czuję. Kocham ten klub, a moja rodzina kocha tu być. Jest nam tu dobrze i jesteśmy szczęśliwi. Wierzę w to, że wciąż mam jeszcze pewną rolę do odegrania, dlatego podpisałem nowy kontrakt - zakończył.

Komentarze (12)
Artur Boruc przedłużył kontrakt z Bournemouth
Zaloguj się
 • miszka_szyfman

  Oceniono 7 razy 5

  Czyli wiemy gdzie Artur Boruc grał nie będzie.

 • oksford

  Oceniono 2 razy 2

  Pound is pound. Dopóki spływa ile trzeba gra gitara:p

 • spam_box

  Oceniono 1 raz 1

  Co na to jego ździra? Chyba i tak ma w ďupie, ble net był żeby słitfocie innemu pustactwu słać.

 • pavise

  Oceniono 1 raz 1

  Bournemouth sprowadzilo bramkarza za 11.5 mln euro? Klub, ktory walczy o utrzymanie co roku?

 • Maciek Kalwados

  0

  można by powiedzieć że co to za gracza który woli siedzieć na ławie niż grać nawet w słabszej lidze ale jeśli wróciłby do pl to zarabiałby pewnie 20 razy mniej i dlatego można mu wybaczyc ale szkoda ze takie sa realia

 • kisssmyass

  0

  gra za bramką jest też ważna, choć nie tak spektakularna. To duże szczęście móc przekazywać swoje doświadczenie zawodowe młodym pokoleniom i trzymać wysoki poziom atmosfery w zespole.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX