Diego Maradona otrzymał propozycję pracy na Białorusi

Według doniesień 'Daily Mail' Diego Maradona jest blisko podjęcia pracy na Białorusi. Legendarny argentyński piłkarz ma się związać zawodowo z Dinamem Brześć.
1 Diego Maradona Diego Maradona IVAN SEKRETAREV/AP

Diego Maradona przez kilka ostatnich lat pracował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Najpierw w latach 2011-2012 prowadził drużynę Al-Wasl, a następnie Al-Fujarah. W tej drugiej otrzymał od zarządu jedno zadanie - miał wywalczyć awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Celu nie udało się zrealizować, dlatego trener stracił posadę.

2

Jak donosi 'Daily Mail' Maradona nie spędzi wiele czasu na emeryturze. Zdaniem angielskich dziennikarzy Argentyńczyk otrzymał interesującą ofertę z Dinama Brześc. Na Białorusi 57-latek nie byłby jednak pierwszym szkoleniowcem, a dyrektorem technicznym klubu.

4 Diego Maradona Diego Maradona AS.com

Co więcej, Maradona kontaktował się już ponoć ze swoim prawnikiem na temat podjęcia nowej pracy. Oficjalne spotkanie z włodarzami Dinama ma się odbyć 21 maja.

5

Dinamo po siedmiu kolejkach białoruskiej ekstraklasy zajmuje ósme miejsce w tabeli. Kibice nie są zadowoleni z postawy drużyny, dlatego kandydatura Maradony bardzo ich ucieszyła. W Breście wierzą, że z tak utytułowanym piłkarzem klub może przerwać wieloletnią dominację BATE Borysów, które od 12 lat nie ma sobie równych na krajowym podwórku.

6 Diego Maradona holding the FIFA World Cup at the Estadio Azteca of Mexico, celebrating the 2nd. title won by Argentina. Diego Maradona holding the FIFA World Cup at the Estadio Azteca of Mexico, celebrating the 2nd. title won by Argentina. El Gráfico (own scan)

Diego Maradona to jeden z najlepszych piłkarzy w historii. W ciągu swojej kariery grał w takich klubach jak FC Barcelona czy Napoli, z reprezentacją Argentyny zdobył w 1986 roku mistrzostwo świata. Prowadził Deportivo Corrientes (1994), Racing Club (1995), reprezentację swojego kraju (2008-10) i wspomniane zespoły ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jako trener większych sukcesów nie osiągnął.

Komentarze (2)
Diego Maradona otrzymał propozycję pracy na Białorusi
Zaloguj się
  • pedro.666

    0

    Kurde, równie dobrze można zatrudnić Apoloniusza Tajnera jako przedskoczka :)

  • wnuczek_akowca

    0

    Genialny piłkarz. W życiu poza piłką genialny jednak nie jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX