Wzruszający moment podczas El Clasico. Co Iniesta powiedział Messiemu?

W niedzielę Andres Iniesta po raz ostatni wystąpił w El Clasico. Pomocnik przebywał na murawie do 58. minuty starcia z Realem Madryt (2:2). Kiedy schodził z boiska, przekazał opaskę kapitańską Leo Messiemu. Kamery zarejestrowały, co legendarny zawodnik Katalończyków powiedział wtedy Argentyńczykowi.

Co Iniesta powiedział Messiemu?

W 58. minucie niedzielnego spotkania Iniesta zszedł z boiska. Kapitańską opaskę przekazał Leo Messiemu. Kamery stacji telewizyjnej ESPN zarejestrowały, co legendarny pomocnik powiedział wtedy Argentyńczykowi.

'Trzymaj Leo, kocham Cię' - właśnie te słowa padły z ust Iniesty według nagrania ESPN. Był to jeden z najbardziej wzruszających momentów tego sezonu. Zarazem był to ostatni raz, kiedy Iniesta opuszczał murawę w trakcie El Clasico, po sezonie w Barcelonie już bowiem grać nie będzie. Na razie jednak nie wiadomo, gdzie będzie kontynuował karierę.

Ostatnie El Clasico

Niedzielne El Clasico, w którym FC Barcelona zremisowała na własnym boisku z Realem Madryt (2:2) było ostatnim, w którym kibice mogli oglądać Andresa Iniestę. Łącznie w spotkaniach z Królewskimi Iniesta wystąpił 38 razy.

Andres Iniesta Andres Iniesta MANU FERNANDEZ/AP

El Clasico na remis

Barcelona zremisowała z Realem 2:2. Mecz znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie po znakomitym kontrataku. Sergi Roberto dośrodkował do Luisa Suareza, a ten nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce.

Cztery minuty później było jednak 1:1, a Cristiano Ronaldo dobił piłkę po strzale Karima Benzemy. Portugalczyk dziubnął piłkę przed Gerardem Pique i cieszył się z 18. gola w historii występów w El Clasico. Przed końcem pierwszej połowy bardzo nieładny faul na Marcelo zaliczył Sergi Robert, który został ukarany czerwoną kartką, co oznaczało, że Barca kolejne 45 minut będzie grać w osłabieniu.

Osłabienia nie było jednak widać po drużynie Blaugrany, bo ta na początku drugiej połowy Barcelona znowu przypuściła kilka ataków. W 52. minucie Messi zabawił się z obrońcami Realu i strzelił z 16 metrów. Był to dokonały strzał blisko słupka, z którym nie miał prawa poradzić sobie Keylor Navas.

Real odpowiedział jeszcze piękniejszym golem Garetha Bale'a. Walijczyk dostał piłkę 17 metrów od bramki Barcelony i nawet się nie zastanawiał, tylko kropnął z pierwszej piłki, a ta zatrzymała się dopiero w siatce Ter Stegena.

Ramos żegna Iniestę

Poza tym, co wydarzyło się na boisku, ostatnia noc zostanie zapamiętana jako klasyk Iniesty. Będziemy tęsknić, przyjacielu - napisał po ostatnim meczu z Barceloną obrońca Realu Madryt, Sergio Ramos.