Kolejny wielki ze świata sportu uwikłany w oszustwa podatkowe

v

v JOEL RYAN

Podziel się

Niedawno Brytyjski The Guardian poinformował, że Lewis Hamilton może być zamieszany w aferę Paradise Papers (Afera "Paradise Papers" dotyczy zatajeń dochodów przez najbogatszych ludzi na świecie). Anglik dzięki swoim firmom mógł uniknąć opłat wynoszących około 17 milionów funtów.

Hamilton miał wykorzystywać firmy leasingowe do unikania opłat za każdy przelot samolotem, dzięki czemu miał oszczędzić nawet 17 milionów funtów. Chodziło o wystawianie faktur za przeloty prywatne, które na dokumentach widniały jako loty służbowe.

Na liście Paradise Papers ma znaleźć się również Gary Lineker. Legenda angielskiej piłki i znany ekspert telewizyjny za pomocą zagranicznej firmy miał kupić willę na Barbadosie unikając płacenia podatków, a następnie ją sprzedał.

Ceny luksusowych willi na Barbadosie sięgają nawet 7,5 miliona funtów. Omijanie podatków pozwala zarobić na jej sprzedaży nawet kilkaset tysięcy.

Lineker dołączył, więc do "ekskluzywnego" grona wielkich ze świata sportu, którzy są zamieszani w unikanie płacenia podatków. Na tej liście są naprawdę wielkie nazwiska...

Komentarze (41)
Kolejny wielki ze świata sportu uwikłany w oszustwa podatkowe
Zaloguj się
 • titta

  Oceniono 4 razy 4

  "wieloletni kat Polaków" WTF?
  Zaraziliscie sie czyms czy wam sie trole do portalu dobraly?

 • jakobhorner

  Oceniono 3 razy 3

  Skoro nie chcą być częścią społeczeństwa z którego żyją i żyli, to niech sp..lają z mediów, z reklam, z życia publicznego. Absolutnie z wszelkich mediów i podmiotów powiązanych kapitałowo z podmiotem publicznym.

 • mopsek

  Oceniono 1 raz 1

  "wieloletni kat Polaków" WTF?

 • micki11

  0

  No tak, Lineker , jak on śmiał strzelać do bramki narodu wybranego przez Matuchnę.

 • a.k.traper

  0

  A z tym katem to o co chodzi, miał dziadka, który wykonywał wyroki podczas okupacji w Polsce?

 • Marian Koniuszko

  0

  Ciekawe czy wywala go z tv.....Clarksona za obicie mordy BBC wywaliło, pomimo że.byl żyłą złota .

 • helwiusz

  0

  Wieloletni kat Polaków okazał się oszustem... Znaczy - udawał tylko, że nas katuje, a tak naprawdę palcem żadnego nie tknął. A to łotr jeden, ten Lineker. Nikt z redakcji już mu ręki nie poda!

 • polonests

  0

  Myślałem, że oszukiwał na boisku i tak naprawdę w Meksyku niczego nam nie strzelił i że wynik będzie zmieniony. A tu jakieś bzdury...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX