Jak Barcelona Guardioli z Realem Mourinho grała [WIDEO]

Pojedynki Barcelony i Realu Madryt od zawsze były niezwykle emocjonujące. Dlatego też przybycie do stolicy Hiszpanii w maju 2010 roku mistrza prowokacji Jose Mourinho musiało sprawić, że rywalizacja pomiędzy oboma zespołami stała się jeszcze bardziej zacięta. Poniżej  skróty wszystkich El Clasico od kiedy Portugalczyk został trenerem ?Królewskich? przygotowane przez Mateusza Sitnika, autora blogu Gramy do końca.

29.11.2010 Primera Division. FC Barcelona - Real Madryt 5:0

Przed tym spotkaniem atmosfera w Madrycie była wyśmienita- Królewscy prowadzili w tabeli Primera Division, mieli punkt więcej od Barcelony i wielką nadzieję na pokonanie zespołu Pepa Guardiola. Rzeczywistość okazała się bardzo okrutna, bowiem mecz zakończył się wynikiem 5:0. To najwyższa porażka Mourinho w karierze.

16.04.2011 Primera Division. Real Madryt - FC Barcelona 1:1

Oba zespoły spotkały się ponownie w 31. kolejce Primera Division. Sytuacja Realu Madryt w tabeli była tragiczna, zespół miał aż osiem punktów straty do Barcelony. Spotkanie była bardzo zacięte, a gospodarze po czerwonej kartce dla Raula Albiola od 53. minuty grali w dziesiątkę. Mimo to piłkarze Jose Mourinho zdołali zremisować 1:1, dzięki czemu mogli z nadzieją patrzeć na kolejne spotkania z Barceloną.

20.04.2011 Puchar Króla. FC Barcelona - Real Madryt 0:1 (po dogrywce)

- Do trzech razy sztuka - mógł powiedzieć Jose Mourinho po zakończeniu meczu. Portugalskiemu szkoleniowcowi w końcu udało się w pełni zneutralizować piłkarzy Pepa Guardioli. Tym razem to Królewscy przeważali, ale na rozstrzygnięcie spotkania kibice musieli czekać aż do 103. minuty, kiedy to Cristiano Ronaldo zdobył bramkę strzałem głową.

27.04.2011 Liga Mistrzów. Real Madryt - FC Barcelona 0:2

Oba zespoły spotkały się ponownie tydzień później w półfinale Ligi Mistrzów. Mecz szczególnie w pierwszej połowie rozczarował swoim poziomem. W drugiej kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu zobaczyli lepsze widowisko, które zostało zepsute przez sytuację w 61. minucie, gdy za faul na Danim Alvesu został wyrzucony Pepe. Ta czerwona kartka sprawiła, że Leo Messi miał więcej miejsca na boisku, co musiało zakończyć się katastrofą dla gospodarzy. Argentyńczyk zdobył dwie bramki, a Barcelona mogła cieszyć się ze zwycięstwa 0:2.

03.05.2011 Liga Mistrzów. FC Barcelona - Real Madryt 1:1

Przed tym spotkaniem trener Jose Mourinho stwierdził, że jego drużyna tradycyjnie przegrała z ogólnoeuropejskim spiskiem(sędzia wyrzucił w pierwszym meczu z boiska Pepe). Dlatego też niewielu wierzyło w końcowy sukces Realu Madryt. Wiara uszła także z samych piłkarzy Królewskich, którzy w pierwszej połowie zaprezentowali się bardzo słabo. Dopiero w drugiej połowie po stracie bramki nawiązali oni jakąś walkę, dzięki czemu mecz zakończył się rezultatem 1:1.

14.08.2011 Superpuchar Hiszpanii. Real Madryt - FC Barcelona 2:2

Do tego spotkania gospodarze podeszli z ogromną motywacją, czego efekty mogliśmy zobaczyć na boisku. Królewscy od początku przycisnęli rywala, a piłkarze Pepa Guardioli kompletnie nie umieli się odnaleźć. Mimo to zdołali zremisować 2:2 oddając w całym spotkaniu zaledwie trzy strzały.

17.08.2011 Superpuchar Hiszpanii. FC Barcelona-Real Madryt 3:2

Rewanżowy mecz o Superpuchar Hiszpanii był bardzo zacięty. Oba zespoły nie odpuszczały sobie ani na chwilę, dzięki czemu kibice na Camp Nou zobaczyli wspaniałe widowisko okraszone aż pięcioma bramkami. Niestety, wszystko przesłoniła bijatyka na boisku w ostatnich minutach spotkania.