Kontuzja Karola Linettego. Musiał zejść z boiska

Karol Linetty doznał kontuzji w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Włoch pomiędzy Sampdorią Genua a Milanem (0:2).

Tylko jednego Polaka zobaczyliśmy od pierwszej minuty sobotniego meczu. Bartosz Bereszyński dostał wolne od trenera, a Daiwd Kownacki znalazł się na ławce rezerwowych, choć prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie transferu do Fortuny Dusseldorf.

Linetty wystąpił w pierwszym składzie, ale na murawie przebywał zaledwie 18 minut. Wtedy doznał urazu stawu skokowego w lewej nodze i zmienił go Jakub Jankto.

Po 90 minutach wciąż był bezbramkowy remis. W dogrywce pojawił się Dawid Kownacki, który zmienił Fabio Quagliarelle, ale nie zdołał wyróżnić się niczym szczególnym. W odróżnieniu od Patricka Cutrone. Napastnik zdobył dwie bramki i zapewnił Milanowi ćwierćfinał Pucharu Włoch. Szczególnej urody był drugi gol, kiedy Włoch przelobował bramkarza strzałem z woleja z około 17. metra.