Seria A. Carlo Ancelotti chwali Milika. Lepszy niż Szweczenko? "Strzeli w tym sezonie dużo bramek"

Arkadiusz Milik strzelił gola w pierwszym meczu sezonu, a Napoli wygrało z Lazio 2:1. Zachwycony występem Polaka był Carlo Ancelotti, który musiał porównać naszego napastnika do Andrija Szewczenki. - Tu i teraz lepszy jest Milik. Życzę mu, żeby zrobił w karierze to, co "Szewa". Milik strzeli w tym sezonie dużo bramek - mówił trener. Polak ma kapitalną statystykę strzelonych bramek w Napoli.

Carlo Ancelotti był niezwykle szczęśliwy po pewnym zwycięstwie Napoli w pierwszym meczu sezonu. - Trochę cierpieliśmy na początku, ale potem pokazaliśmy jakość - mówił na konferencji prasowej.

Trener dostał także pytanie dotyczące Arkadiusza Milika. Szkoleniowiec nie krył radości z występu Polaka, który w okresie przygotowawczym był w bardzo dobrej formie. Dziennikarz zapytał, kto jest lepszym piłkarzem, Milik czy Szewczenko (z którym Ancelotti pracował w Milanie). - Tu i teraz lepszy jest Milik. Życzę mu, żeby zrobił w karierze to, co "Szewa". Milik strzeli w tym sezonie dużo bramek - mówił Ancelotti.

Świetne statystyki Milika

Arkadiusz Milik występuje w Napoli od sierpnia 2016 roku. Polski napastnik zagrał w tym czasie niewiele meczów, bo dwa razy musiał leczyć zerwanie więzadeł krzyżowych. Polak ma jednak kapitalną statystykę bramek strzelonych dla włoskiego klubu.

Od sierpnia 2016 roku Milik zagrał 1505 minut dla Napoli, ale strzelił aż 16 bramek we wszystkich rozgrywkach, co daje gola średnio co 94 minuty. Jest to niezwykle dobra statystyka, podobna do tej, którą ma Robert Lewandowski w Bayernie Monachium, a trzeba przecież pamiętać, że wiele z tych minut Milik grał jako rekonwalescent po kontuzji zerwania więzadła krzyżowego.

Liga francuska. Bordeaux szuka trenera. Klinsmann, Blanc albo Henry poprowadzi Lewczuka?

Lazio - Napoli. Polacy z Napoli zaczynają sezon od zwycięstwa. Gol Arkadiusza Milka