Primera Division. Real zdobył twierdzę w Sevilli. Trzy gole Ronaldo, uraz Krychowiaka

Real Madryt pokonał na wyjeździe Sevillę 3:2 w meczu 35. kolejki ligi hiszpańskiej. Przełamał tym samym niesamowitą serię drużyny Grzegorza Krychowiaka, która przed meczem z ?Królewskimi? nie przegrała u siebie 35 spotkań z rzędu. Hat tricka ustrzelił Cristiano Ronaldo.

Wszystko co złe dla Sevilli zaczęło się w 30. minucie, gdy Krychowiak zderzył się głową z Sergio Ramosem. Polak mocno krwawił z nosa. Potrzebował interwencji medycznej i przebywał za linią boczną siedem minut. W tym czasie Ronaldo strzelił dwie bramki dla "Królewskich". Pierwszą po ładnym strzale głową, a drugą po uderzeniu piłki podeszwą z bliskiej odległości.

Po powrocie Polaka na boisko (na drugą część spotkania wyszedł w masce ochraniającej twarz) Sevilla zdobyła gola z rzutu karnego. Jedenastkę wykorzystał Carlos Bacca.

Po przerwie Ronaldo dołożył trzeciego gola (znów po uderzeniu głową) i tym samym wyprzedza Lionela Messiego o dwie bramki w klasyfikacji strzelców Primera Division. W 79. minucie Vicente Iborra, który kilkadziesiąt sekund wcześniej zmienił Krychowiaka, strzelił jeszcze bramkę kontaktową. Ale mimo kilku groźnych prób w końcówce spotkania drużyna Krychowiaka nie zdołała wyrównać. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Iker Casillas.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Real traci do prowadzącej Barcelony dwa punkty. Sevilla zajmuje piąte miejsce.