Telekom Cup 2013. Efektowna wygrana Bayernu w finale. 5:1 z Borussią Moenchengladbach

Bayern Monachium wygrał 5:1 z Borussią Moenchengladbach w finale Telekom Cup i potwierdził dobrą formę. Swoją pierwszą bramkę w barwach nowego klubu strzelił Thiago Alcantara.

Click. Boom. Amazing! Przekonajcie się, jakie to proste"

Bawarczycy od pierwszych minut zdominowali przebieg wydarzeń na boisku. Już po 26 minutach prowadzili 3:0 dzięki bramkom Ribery'ego, Lahma i Thiago Alcantary. W pierwszej połowie piłkarzy Borusii było stać tylko na honorowe trafienie z rzutu karnego de Jonga.

W drugiej części obraz gry się nie zmienił. W 42. minucie Arjen Robben podwyższył wynik, a rezultat na 5:1 ustalił Thomas Muller, który zakończył lekkim strzałem kombinacyjną akcję swojego zespołu.

Podopieczni Pepa Guardioli potwierdzili w ten sposób świetną formę. Już w półfinale ograli HSV 4:0.

W środę mistrzów Niemiec czeka sparingowe spotkanie z FC Barceloną.