Premier League. Antonio Conte zwolniony z Chelsea!

Antonio Conte nie będzie już trenerem Chelsea. Włoskie media poinformowały, że klub z Londynu zwolnił 48-latka. Jego miejsce najprawdopodobniej zajmie Maurizio Sarri.

O tym, że Conte najprawdopodobniej nie poprowadzi Chelsea w sezonie 2018/19 mówiło się już od końcówki poprzednich rozgrywek. Włoch nie mógł znaleźć wspólnego języka z najważniejszymi osobami w klubie, a prowadzona przez niego drużyna rozczarowała w Premier League.

W poprzednim sezonie Chelsea zajęła 5. miejsce w tabeli, nie kwalifikując się do Ligi Mistrzów, w której w poprzednich rozgrywkach doszła do 1/8 finału, gdzie przegrała z FC Barceloną. Na pocieszenie, i jak się okazało na rozstanie, Conte wygrał z zespołem Puchar Anglii.

>>>Prezes Napoli potwierdza: Maurizio Sarri blisko Chelsea. Zabierze ze sobą jednego zawodnika

Conte trenerem Chelsea został latem 2016 roku. W pierwszym sezonie na Stamford Bridge wygrał mistrzostwo Anglii i dotarł do finału krajowego pucharu, gdzie przegrał z Arsenalem.

Miejsce Conte w zachodnim Londynie najprawdopodobniej zajmie Maurizio Sarri, który wg mediów we Włoszech i Anglii, jest o krok od porozumienia się z Chelsea.

>>>Fatalny błąd Lorisa Kariusa w meczu towarzyskim Liverpoolu. Na rozgrzewce było jeszcze gorzej