Puchar Polski. Legia pokonała Chrobrego Głogów

Legia Warszawa pokonała Chrobrego Głogów 3:0 i pewnie awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Zajmujący 14. miejsce na zapleczu ekstraklasy Chrobry Głogów dzielnie bronił się i próbował wyprowadzać kontrataki do 30. minuty. Wtedy piłkę zagrał Chris Philipps, obrońcy gospodarzy nie zrozumieli się z własnym bramkarzem, a to bezlitośnie wykorzystał Michał Kucharczyk, który dał prowadzenie mistrzom Polski.

Sześć minut później było już 2:0. Ładnym, precyzyjnym uderzeniem popisał się Cafu, który zdobył bramkę w drugim meczu z rzędu, notując piąte trafienie w 26. meczu w tym sezonie. W 82. minucie Portugalczyk trafił po raz drugi i było 3:0.

Legia awansowała pewnie, chociaż Ricardo Sa Pinto dokonał kilku zmian w składzie. W wyjściowej jedenastce znaleźli się m.in. Paweł Stolarski, Phillipps, Kasper Hamalainen czy Sandro Kulenović, którzy ostatnio są co najwyżej rezerwowymi. Po przerwie na boisko weszli też Cristian Pasquato i Miroslav Radović, którzy za kadencji portugalskiego szkoleniowca rzadko kiedy mają okazję grać w pierwszym zespole.

Legia pokonała Chrobrego i dołączyła do Lechii Gdańsk, Puszczy Niepołomice, Miedzi Legnica, Jagiellonii Białystok oraz Odry Opole, które już awansowały do ćwierćfinału rozgrywek. W czwartek jeszcze mecze Rozwój Katowice - Górnik Zabrze oraz Wigry Suwałki - Raków Częstochowa.

Losowanie par 1/4 finału w piątek o godz. 12.00. Finał Pucharu Polski 2 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.