Liga Europy. Niesamowite emocje w Pradze. Slavia wyeliminowała Sevillę!

Po niesamowicie emocjonującym dwumeczu i dogrywce Slavia Praga wyeliminowała z Ligi Europy hiszpańską Sevillę

Była 119. minuta, kiedy Eden Arena w Pradze oszalała z radości. Strzał z pola karnego Sevilli oddał Peter Olayinka, piłka odbiła się jeszcze od dwóch zawodników Slavii i ostatecznie wpadła do siatki po nieudanej interwencji Simona Kjaera. Czesi, którzy jeszcze w dogrywce do awansu potrzebowali dwóch goli, wyrzucili z Ligi Europy hiszpańską Sevillę!

Dogrywka w Pradze rozpoczęła się bowiem dla gospodarzy fatalnie. W 98. minucie bramkę na 3:2 dla Sevilli zdobył Franco Vazquez. Goście z prowadzenia cieszyli się jednak tylko przez cztery minuty. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Mick van Buren.

W podstawowym czasie gry, tak samo jak przed tygodniem w Sewilli, padł remis 2:2. Slavia prowadziła od 15. minuty po trafieniu Michaela Ngadeu-Ngadjui'ego. Tuż przed przerwą z rzutu karnego wyrównał jednak Wissam Ben Yedder.

Na początku drugiej połowy Slavia ponownie objęła prowadzenie. Tym razem, też z rzutu karnego, do siatki trafił Tomas Soucek. W 54. minucie bramkę zdobył Munir El Haddadi, co zdecydowało o potrzebie zarządzenia niesamowicie emocjonującej dogrywki.

Losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Europy w piątek o godz. 13.00.