Liga Europy. Dudelange dzielnie walczyło z Milanem na San Siro. Grali Polacy

Dudelange - pogromcy Legii z eliminacji Ligi Europy - przegrało z Milanem 2:4 w meczu piątej kolejki fazy grupowej rozgrywek. W czwartek grali też Polacy.

Była 49. minuta, kiedy David Turpel pokonał Pepe Reinę i strzelił drugiego gola dla Dudelange w meczu z Milanem na San Siro. Gola, który dał drużynie z Luksemburga sensacyjne prowadzenie 2:1. Wcześniej do siatki trafił bowiem Patrick Cutrone, a do wyrównania przed przerwą doprowadził Dominik Stolz.

Dudelange prowadziło przez 17 minut. W 66. minucie samobójczego gola strzelił Stelvio. Od tamtej pory Milan zdecydowanie przyspieszył i rozbił mistrzów Luksemburga. W 70. minucie bramkę zdobył Hakan Calhanoglu, osiem minut później do własnej siatki trafił Tom Schnell. Na dziewięć minut przed końcem piątą bramkę dla gospodarzy zdobył Fabio Borini.

Milan wygrał z Dudelange 5:2 i znacznie przybliżył się do awansu do 1/16 finału. W drugim meczu tej grupy Betis pokonał u siebie Olympiacos 1:0. Przed ostatnią kolejką na prowadzeniu w grupie są Hiszpanie, którzy z 11 punktami mają już zapewniony awans. Drugi jest Milan, który ma 10 punktów i o trzy "oczka" wyprzedza Greków, z którymi zmierzy się na wyjeździe za dwa tygodnie. Klub z San Siro nie może pozwolić sobie tam na porażkę wyższą niż dwoma golami (w pierwszym meczu Milan wygrał 3:1). Stawkę zamyka Dudelange, które nie zdobyło jeszcze punktu.

Grali Polacy

W pierwszych czwartkowych meczach obejrzeliśmy występy Polaków. W meczu Dynama Kijów z Astaną (1:0) 90 minut zagrał Tomasz Kędziora. Cały mecz przeciwko Anderlechtowi (0:0) w barwach Trnawy rozegrał Patryk Małecki. Całe spotkanie przeciwko Bayerowi Leverkusen (1:1) rozegrał też Polak z Łudogorca - Jacek Góralski. W tym samym meczu 82. minuty grał Jakub Świerczok, który zanotował nawet asystę.

Znacznie gorzej ten dzień wspominać będzie Jakub Rzeźniczak. Karabach - zespół byłego legionisty - przegrał u siebie ze Sportingiem aż 1:6. Polski obrońca przebywał na boisku przez 90 minut. W doliczonym czasie gry starcia z Fenerbahce (0:0) na boisko wszedł też Damian Kądzior.