Liga Europy. Rzeźniczak nie zatrzymał Arsenalu, Milan bez wpadki w Pireusie

Karabach Agdam Jakuba Rzeźniczaka przegrał 0:3 z Arsenalem w drugiej kolejce Ligi Europy. Pechowy błąd Tomasza Kędziory kosztował Dynamo Kijów zwycięstwo w meczu z FK Jablonec. Chelsea wymęczyła wygraną 1:0 z MOL Vidi FC.

Jakub Rzeźniczak zagrał cały mecz w defensywie Karabachu Agdam, ale jego zespół nie sprawił sensacji w meczu drugiej kolejki Ligi Europy z Arsenalem. Londyńczycy wygrali 3:0. Pierwszego gola strzelili już w trzeciej minucie, dwa trafienia dołożyli po przerwie. To druga porażka drużyny Rzeźniczaka w tym sezonie LE.

W Lidze Europy zagrali też Jacek Góralski i Jakub Świerczok. Obaj weszli po przerwie w meczu Łudogorca Razgrad z FC Zurich przy 0:0, ale ich zespół przegrał na wyjeździe ze Szwajcarami 0:1.

Anderlecht przegrał 0:2 z Dinamem Zagrzeb, a cały mecz na ławce chorwackiej drużyny przesiedział Damian Kądzior. Patryk Małecki też nie podniósł się z ławki rezerwowych w meczu Spartaka Trnava z Fenerbahce, a jego klub przegrał na wyjeździe 0:2.

Igor Lewczuk nie znalazł się w kadrze meczowej Bordeaux na mecz z FC

. Klub Polaka przegrał 1:2 z Duńczykami.

Tomasz Kędziora grał od pierwszej minuty w barwach Dynama Kijów w meczu z FK Jablonec. Polak pechowo poślizgnął się w 81. minucie w polu karnym i pozostawił napastnika gospodarzy bez opieki. Rywal szansy nie zmarnował i doprowadził do remisu 2:2.

W najciekawszym meczu Milan przegrywał 0:1 w Pireusie do 70. minuty, ale zwyciężył 3:1, strzelając trzy gole w dziewięć minut.

Chelsea tylko 1:0 pokonała słabiutkie MOL Vidi FC. Zwycięską bramkę w 70. minucie strzelił Alvaro Morata. Z kolei Lazio kończyło mecz w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach i przegrało 1:4 z Eintrachtem Frankfurt.