Liga Europy. Atletico wygrywa trudny mecz. Sensacja w Neapolu

Sensacyjnym rozstrzygnięciem zakończyło się spotkanie Napoli z RB Lipsk. Włoska drużyna zapłaciła wysoką cenę za grę w rezerwowym składzie, i przegrała 1:3. W trudnym wyjazdowym spotkaniu z FC Kopenhagą dobrze poradzili sobie piłkarze Atletico, którzy wygrali 4:1.

Z meczów 1/16 finału Ligi Europy rozgrywanych o 21.05 zdecydowanie najciekawiej zapowiadały się spotkania Atletico i Napoli. Zespół z Madrytu grał na wyjeździe z FC Kopenhagą, natomiast neapolitańczycy podejmowali na własnym boisku RB Lipsk.

Starcie w Kopenhadze rozpoczęło się dość sensacyjnie. Już w 15. minucie Miguela Moyę pokonał Viktor Fischer. Później na boisku dominowali już jednak tylko goście. W 21. minucie wyrównał Saul Niguez, a przed przerwą gola dołożył Kevin Gameiro. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się również Antoine Griezmann i Vitolo. Obyło się więc niespodzianki.

Sensacyjnie rozstrzygnęło się natomiast spotkanie Napoli z RB Lipsk. Pomimo tego, że wynik otworzył Adam Ounas, to goście odnieśli zwycięstwo. Pepe Reina skapitulował trzy razy - dwukrotnie po strzałach Timo Wernera i raz po uderzeniu Brumy. Pełne 90 minut rozegrał Piotr Zieliński. Polak zagrał poprawnie, ale nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Występ od pierwszej do ostatniej minuty zaliczył również Tomasz Kędziora, którego Dynamo Kijów zremisowało na wyjeździe z AEK Ateny.