Europejska Superliga piłkarska bez Polski? To nie może się udać

Zdjęcie numer 3 w galerii - Europejska Superliga piłkarska bez Polski? To nie może się udać

PAVEL GOLOVKIN/AP

 • Zdjęcie numer 1 w galerii Europejska Superliga piłkarska bez Polski? To nie może się udać
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Europejska Superliga piłkarska bez Polski? To nie może się udać
 • Zdjęcie numer 3 w galerii Europejska Superliga piłkarska bez Polski? To nie może się udać
Komentarze (64)
Zaloguj się
 • lubat

  Oceniono 20 razy 8

  Bez Polski to się nie może udać? Nikt nawet by nie zauważył nieobecności Polski:(

 • gunston

  Oceniono 7 razy 7

  Polacy lubią myśleć, że są absolutnie wyjątkowi i pępkiem całego świata.
  To jest zły projekt raczej z mała szansą na realizację. I to nie z powodu głosu Polski tylko raczej oporu ze strony rodzimych federacji piłkarskich. To dyskryminacja jednych klubów na rzecz innych. Wątpię aby te pominięte kluby poddały się bez walki.
  Co do Polski będącej płatnikiem netto UEFA. Nikt nie zmuszał Solorza do złożenia takiej oferty finansowej za prawa tv. Chcesz oglądać piłkę na poziomie to płać. Proste.

 • qatroscc

  Oceniono 9 razy 7

  A niech tworzą!!! Reszta europy powinna powrocic do rozgrywek Ligi Mistrzow z samymi mistrzami i znow vedzie sie chcialo ogladac ciekawe, mniej przewidywalne rozgrywki.

 • asperamanka

  Oceniono 9 razy 7

  „Problemem Chelsea, Realu, Manchester United czy Juventusu Turyn jest fakt, że mimo rosnących przychodów nie mogą wypracować znaczącego zysku. Na domiar złego lada chwila piłkarski świat będzie musiał zmierzyć się z kryzysem na rynku płatnej telewizji, która w konkurencji z platformami internetowymi nie jest w stanie zwiększać swoich przychodów.”
  ========================

  Problem jest taki, że wąż zjadł własny ogon, i żadne Superligi tu nie pomogą - po prostu problem się odtworzy na wyższym poziomie.

  Koszty w piłce kopanej to w przeważającej mierze koszty transferów i gaż zawodników. Tylko że umiejętności kopaczy piłki mają na rynku dość ograniczony zbyt, i jeśli potęgi piłkarskie dogadają się, żeby rożnym Neymarom, Messim i Ronaldom płacić nie 50, lecz 5 milionów rocznie, to oni i tak nie przestaną grać, bo na chirurgów plastycznych albo graczy NFL się nie przekwalifikują, a Ameryka Łacińska, szejkowie z Dubaju, czy Chińczycy, też za nich nie przepłacą, bo inwestycji w swoich wewnętrznych realiach nie odrobią.

  Europejska piłka strzeliła sobie po prostu we własne kolano.

 • stix

  Oceniono 15 razy 7

  1. Wprowadzić limit dwóch obcokrajowców w każdym klubie.
  2. Wprowadzić limit dwóch transferów rocznie w każdym klubie.

  I wtedy zobaczymy co potrafi zachodnioeuropejska oligarchia. Reale, Juventusy czy Bayerny będą musiały oddać wielu zawodników innym klubom. Rywalizacja się zaostrzy.

 • curious

  Oceniono 12 razy 6

  Zawsze zastanawia mnie kogo w Polsce i z jakiego powodu interesuje wynik meczu np. Realu z Manchesterem? Albo Benfici z PSG? Jak dla mbie mogą sobie zakładać Superligę, Megaligę, Superextramaegaligę i tak nie dostaną ode mnie złamanego grosza.

 • gryfny

  Oceniono 6 razy 6

  Michalku, to może się udać!

 • boras1691

  Oceniono 7 razy 5

  Ja nie zrozumiałem co konkretnie proponuje pan Kiedrowski. Jaką rolę ma tu do spełnienia Polska i co się bez niej nie uda i kto się z kim ma łączyć? Czy chodzi o to że Superliga będzie musiała się połączyć z Ligą Trójmorza z takimi potęgami jak Polska, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Słowacja, Czechy czy kraje bałkańskie? Znamy tą koncepcję z innego pola, ale te państwa nie chcą z Polską tworzyć żadnej konkurencyjnej ligi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Sport.pl