Robert Lewandowski z "klasą światową" od Bilda. Niemieckie media zachwycone grą Polaka

Robert Lewandowski strzelił dwa gole we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów, w którym Bayern Monachium wygrał z Benfiką 5:1. "Klasa światowa" to nota, na którą Polak - według Bilda - zasłużył za swoją grę. Niemieckie media są zachwycone jego występem.

Sprytnie rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie Joshuy Kimmicha i piękna główka Roberta Lewandowskiego. Ta akcja z meczu Bayernu Monachium z Benfiką Lizbona przejdzie do historii polskiej piłki. W 36. minucie spotkania w Monachium kapitan reprezentacji Polski strzelił swojego 50. gola w Lidze Mistrzów. W drugiej połowie dołożył jeszcze jedno trafienie.

Tylko dwóch piłkarzy w historii, na strzelenie 50 goli w Lidze Mistrzów potrzebowało mniej meczów. Lewandowski na swój dorobek pracował w 77 spotkaniach, podczas gdy Leo Messiemu zajęło to 66 występów, a Ruudovi Van Nistelrooyowi 62.

Robert Lewandowski z "klasą światową"

Wtorkowym występem, a także osiągnięciem Lewandowskiego, zachwycają się media na całym świecie. Najbardziej Polaka chwalą jednak dziennikarze w Niemczech. "Bild" wystawił Polakowi notę "1", oznaczającą klasę światową. Podobną ocenę otrzymał jedynie Arjen Robben.

Lewandowski z 'Klasą światową' od BildaLewandowski z 'Klasą światową' od Bilda Twitter

Lewandowski uratował Niko Kovaca?

Zdaniem niemieckich dziennikarzy, wtorkowe spotkanie miało być ostatnim Kovaca w roli trenera Bayernu. Miało, jeśli jego drużyna zagrałaby słabo. Zagrała jednak znakomicie, głównie za sprawą Robbena i Lewandowskiego, dzięki czemu Chorwat, przynajmniej na jakiś czas, na stanowisku szkoleniowca mistrzów Niemiec pozostanie. Podkreślił to portal sport.de pisząc: "Olśniewający Robben i bramkostrzelny Lewandowski na jakiś czas uratowali posadę Kovaca. Będący w kryzysie Bayern, po raz 11. z rzędu awansował do fazy pucharowej Ligi Mistrzów".