Liga Mistrzów. Borussia zwycięska, gol Lewandowskiego

Borussia Dortmund wygrała z Ajaksem Amsterdam 1:0. Bohaterem strzelec bramki Robert Lewandowski. Asystę przy golu zaliczył Łukasz Piszczek.

Zobacz bramki z meczów Ligi Mistrzów na Z Czuba.tv ?

Dwa lata temu Borussia podbój kontynentu skończyła na trzecim miejscu w grupie Ligi Europejskiej. Pokonała tylko najsłabsze Karpaty Lwów. Rok temu w Lidze Mistrzów przegrała cztery mecze, wygrała jeden - z Olympiakosem. Słabo, jak na dwukrotnego mistrza Niemiec, słabo, jak na zespół, który z ostatnich sześciu meczów z Bayernem wygrał pięć, słabo, jak na drużynę, która nie przegrała w lidze 31 meczów z rzędu i jest bliska rekordu wszech czasów Bundesligi (36 spotkań Hamburga z sezonu 1982/83).

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Borussii, groźnych sytuacji było jednak jak na lekarstwo. To Ajax był bliżej zdobycia bramki, ale świetnie dwukrotnie spisał się Weidenfeller. Z Polaków najlepszy był Piszczek, ale to i tak nie było to na co go stać.

Druga połowa zaczęła się od kolejnych świetnych interwencji bramkarza gospodarzy. Po kilku minutach wszystko się odmieniło. To Borussia atakowała raz za razem, swoją sytuację miał też Lewandowski, ale fatalnie przestrzelił. W 68. minucie powinno być 1:0. Hummels jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Po tej sytuacji z Borussii wyraźnie zeszło powietrze.

Na szczęście dla gospodarzy w końcówce mieliśmy przebłysk polskich zawodników. Piszczek zgrał piłkę głową do Lewandowskiego, a ten świetnie się zastawił i uderzył nie do obrony.