Ekstraklasa. Wisła Kraków - Lechia Gdańsk. Hit nie zawiódł oczekiwań, Wisła rozgromiła Lechię!

Pierwszy hit 8. kolejki Lotto Ekstraklasy nie zawiódł oczekiwań. Po znakomitym meczu Wisła Kraków rozgromiła na własnym boisku Lechię Gdańsk (5:2).

Od początku spotkania obydwa zespoły pokazywały, że ich starcie zasługuje na miano hitu kolejki. Zarówno Wisła, jak i Lechia grały bardzo szybko, odważnie i widowiskowo. Pierwszą bramkę zdobyli goście. Już w 6. minucie Patryk Lipski uderzył z rzutu wolnego lekko, ale bardzo celnie. Tor lotu piłki minimalnie zmienił jeszcze ustawiony w murze Jesus Imaz, a bramkarz Wisły nie zdążył z interwencją.

Na odpowiedź Wisły czekać trzeba było zaledwie 12 minut. Zdenek Ondrasek wykorzystał ogromne zamieszanie w polu karnym Lechii i doprowadził do wyrównania. Napastnik Wisły rozegrał świetną akcję dwójkową z Imazem. Piłka po strzale Hiszpana spadła pod nogi Czecha, który oddał mocne uderzenie, nie dając szans Kuciakowi.

Jeszcze przed przerwą padły dwa kolejne gole. Najpierw rzut karny, podyktowany za faul Marcina Wasilewskiego, pewnie wykorzystał Flavio Paixao, a później strzałem głową na listę strzelców wpisuje się Jakub Bartkowski, kolejny raz doprowadzając do wyrównania.

Po zmianie stron obydwa zespoły skupiły się głównie na defensywie i na tym, by nie stracić kolejnych bramek. Zdecydowanie lepiej wyszło to gospodarzom, bo oni rzeczywiście nie dali sobie strzelić gola, zdobywając przy tym trzy bramki. W 64. minucie Dawid Kort wykorzystał dośrodkowanie Rafała Pietrzaka, oddając mocny strzał głową, po którym piłka odbiła się jeszcze od Mladenovicia i zmyliła Kuciaka. 10 minut później fatalnie w obronie zachował się Vitoria, piłkę przejął Boguski, który dośrodkował w pole karne, a tam najlepiej zachował się właśnie Wojtkowski, który wbił futbolówkę do bramki Kuciaka.

Zwycięstwo zespołu Macieja Stolarczyka przypieczętował Rafał Boguski, który w 84. minucie strzelił gola głową po dośrodkowaniu Imaza. Dzięki sobotniej wygranej Wisła wyprzedziła Lechię w tabeli Lotto Ekstraklasy. Obecnie zajmuje w niej 1. miejsce.

Remis Wisły Płock z Miedzią Legnica. Zwycięstwo Piasta Gliwice z Arką Gdynia

W dwóch pozostałych spotkaniach Wisła Płock zremisowała z Miedzią Legnica (2:2), a Piast Gliwice pokonał na własnym boisku Arkę Gdynia (1:0). Dla Wisły i Miedzi to trzeci mecz bez porażki, podobnie jak dla Piasta, który dzięki sobotniej wygranej awansował na 4. miejsce w tabeli.

Wisła Płock 2:2 Miedź Legnica

30`Uryga, 49`Sielewski - 10`Augustyniak, 46`Forsell

Piast Gliwice 1:0 Arka Gdynia