(3)
Wisła Płock
(1)

Liczba oddanych głosów: 4

KONIEC. Legia Warszawa wygrywa 3:1 z Wisłą Płock, dzięki czemu zostaje nowym liderem ekstraklasy! Wicemistrzowie Polski wykorzystali potknięcia Pogoni Szczecin (0:1 z Wisłą Kraków) i Śląska Wrocław (1:1 z Lechem Poznań).

Ostatnia zmiana w Legii. Cafu wchodzi w miejsce Domagoja Antolicia. Portugalczyk pojawia się na boisku pierwszy raz od wrześniowego meczu z Cracovią (2:1), w którym doznał poważnej kontuzji kolana.

• 85. min.

Kolejna zmiana w drużynie Legii. Zdobywcę dwóch bramek, Jarosława Niezgodę, zmienia Kacper Kostorz.

• 81. min.

Ależ blisko był teraz Tomasik! Furman dograł mu idealnie z rzutu wolnego, ale piłka po jego strzale głową minęła bramkę Majeckiego.

• GOOOOOOL

74. min.

To co nie udało się przed chwilą, udało się teraz! Niezgoda podwyższa prowadzenie Legi! Antolić dośrodkował dokładnie w pole karne, a tam Niezgoda uciekł dwóm obrońcom i oddał strzał głową, którym przelobował Dahne.

• 73. min.

Znakomitą okazję do strzelenia gola miał teraz Niezgoda. Napastnik Legii dostał dobre podanie w pole karne i uderzył na bramkę. Piłka po jego strzale odbiła się jednak od słupka.

• 72. min.

Zmiana w drużynie Legii. Walerian Gwilia wchodzi w miejsce Jose Kante.

• 68. min.

Bardzo groźne zagranie Furmana. Pomocnik Wisły był bliski strzelenia gola... z rzutu rożnego. Piłkę zmierzającą do bramki Legii zablokowali jednak Kante i Jędrzejczyk.

• 64. min.

Groźny strzał Kante po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, ale Dahne popisał się świetną interwencją. Legia podkręca tempo.

• 59. min.

Groźne uderzenie Karbownika! Obrońca Legii uderzał zza pola karnego, ale jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców Wisły.

• 57. min.

Druga połowa toczy się w zdecydowanie wolniejszym tempie. Gospodarze się męczą, a goście dobrze odpierają ich ataki i czekają na okazje do kontrataków.

• 51. min.

Pierwsza groźna akcja Legii. Kante próbował uderzać z dystansu, ale został zablokowany.

• PILNE

46. min.

ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

• 45. min.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Legia prowadzi 2:1. Długo wydawało się, że warszawiacy mają spotkanie pod kontrolą, ale bramka Furmana sprawiła, że Wisła Płock zaczęła atakować odważniej. W drugiej połowie czeka nas sporo emocji.

• 41. min.

Doskonałą okazję zmarnował teraz Luquinhas! Pomocnik Legii dopadł do przedłużonego przez Niezgodę podania, ale strzelił zbyt mocno i za wysoko.

• 40. min.

5 minut do końca pierwszej połowy spotkania. Mecz zrobił się bardzo otwarty.

• 38. min.

Wisła po zdobyciu bramki zaczęła grać odważniej. Goście stosują teraz wyższy pressing i próbują wymusić błąd na gospodarzach.

• GOOOOOOL

35. min.

FURMAN PEWNIE! Pomocnik gości oddał dokładny strzał. Majecki nie miał żadnych szans. Piłka wpadła do bramki idealnie przy słupku.

• 34. min.

RZUT KARNY DLA WISŁY! Antolić nadepnął na nogę Merebaszwiliego w polu karnym Legii. Sędzia początkowo nakazał kontynuować grę, ale po wideoweryfikacji podyktował jedenastkę.