(2)
Lech Poznań
(4)

Liczba oddanych głosów: 6

KONIEC. I chyba dobrze, bo ten mecz - szczególnie w drugiej połowie - oglądało się naprawdę ciężko. Lechia skończyła go z jednym celnym strzałem, Lech bez żadnego, choć Wasielewski był blisko celnego uderzenia w 93. minucie, ale powtórki pokazały, że piłka po jego strzale w bramkę nie leciała, a Dusan Kuciak sam twierdził, że interweniował poza linią końcową boiska. Mimo słabych statystyk Lechia plan minimum wykonała, bo zdobyła trzy punkty i niemal zapewniła sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej.

• 85. min.

Do końca spotkania 5 minut. Lech wciąż nie pokusił się o pierwszy celny strzał. Lechia cały czas pozostaje z jednym.

• 79. min.

Kamil Jóźwiak opuszcza plac gry. W jego miejsce wchodzi Marcin Wasielewski. Zmiany, to chwilami najciekawsze fragmenty meczu. Po spotkaniu lidera ligi z Lechem Poznań można się było spodziewać więcej.

• 75. min.

Kolejna zmiana w zespole gospodarzy. Flavio Paixao zmienia Lukasa Haraslina.

• 70. min.

Za nami 70 minut gry. Dotychczas oglądaliśmy JEDEN celny strzał. Ten Lechii, kiedy Artur Sobiech strzelił gola. Trudno się ten mecz zaczyna oglądać.

• 67. min.

W Lechu celnych strzałów nie ma, ale jest zmiana. Tymoteusz Klupś schodzi, wchodzi Maciej Makuszewski.

• 60. min.

60 minut gry za nami. Lech Poznań wciąż bez celnego strzału.

• 58. min.

Zmiana w zespole Lechii Gdańsk. Konrad Michalak zmienia Michała Maka.

• 57. min.

Kolejny rzut rożny dla Lechii Gdańsk. Po dośrodkowaniu piłka spadła pod nogi Fili, ale jego strzał został zablokowany.

• 52. min.

Potężne uderzenie Haraslina z rzutu wolnego! Zawodnik Lechii przymierzył z rzutu wolnego, ale piłka po jego strzale uderzyła w słupek.

• 50. min.

Dynamiczna akcja lewą stroną. Mladenović wbiegał w pole karne, ale na jego skraju sfaulował go Vujadinović. Piłkarz Lecha otrzymał żółtą kartkę, a gospodarze będą wykonywać rzut wolny.

GRAMY!

• 45. min.

PRZERWA. Za nami pierwsze 45 minut. Mecz co prawda nie porywa, ale jest solidny. Gospodarze prowadzą 1:0 po jednym celnym strzale. Lech nie ma żadnego.

• 45. min.

Bardzo niepokojąca sytuacja. Vujadinović z impetem uderzył kolanem w głowę Lipskiego. Pomocnik Lechii potrzebował pomocy lekarzy i na razie opuścił boisko.

• 43. min.

Ależ znakomita akcja Roberta Gumnego. Obrońca Lecha przedryblował trzech obrońców rywali i dograł w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie zdołał dobiec do piłki.

• 37. min.

Kolejna dobra akcja dwójkowa Mladenovicia i Haraslina, po której Lechia wywalczyła rzut rożny.

• 31. min.

Spore zamieszanie w polu karnym Lechii. Po dośrodkowaniu Robert Gumny upadł na murawę, ale sędzia nie zareagował.

• 29. min.

Kilka minut bez ciekawych akcji. Lech długo rozgrywa, ale chwilami wygląda tak, jakby nie do końca miał inny pomysł na budowanie akcji poza długimi, nieprzynoszącymi efektów przerzutami na skrzydła. Lechia natomiast spokojnie czeka na okazje do kontrataków.

• 23. min.

Pedro Tiba próbował uderzenia z dystansu, ale wyszło mu dość przeciętnie. Piłka odbiła się jednak od jednego z obrońców gospodarzy, dzięki czemu goście będą mieli rzut rożny.

• 18. min.

Znowu groźnie pod bramką Lecha! Ze skraju pola karnego strzelał Haraslin, ale uderzył obok bramki.