(2)
Lech Poznań
(2)

Liczba oddanych głosów: 4

Koniec! Słabiutki mecz obu ekip, choć Korona przynajmniej próbowała. Lech przez cały mecz nie zdołał oddać nawet jednego celnego strzału. Korona zanotowała takowych cztery, choć żaden nie stanowił dla Jasmina Buricia większego wyzwania. Podział punktów w Kielcach.

• 89. min.

Arweladze z dystansu, oczywiście niecelnie.

• 87. min.

Na szczęście zbliżamy się do końcowego gwizdka. Jak to mawiają, nadzieja umiera ostatnia, ale wygląda na to, że nawet piłkarze pogodzili się z tym, że to nie jest ich dzień.

• 82. min.

Alternatywą równie zabawną, co oglądanie starcia Korony z Lechem, jest próba wydłubania sobie oczu. Mecz dla prawdziwych koneserów Ekstraklasy.

• 79. min.

Ostatnia zmiana w Lechu: Kostewycz za Makuszewskiego.

• 75. min.

Rymaniak poczuł się mocny. Po minięciu w polu karnym rywala był przekonany, że teraz to już tylko Złota Piłka, splendor i rekordowy transfer do Realu. Skończyło się na wielkich marzeniach i posłanej w trybuny piłce.

• 69. min.

Huknął Jevtić, taki spadający liść. Odrobinę za wysoko, ale coś się wreszcie dzieje.

• 64. min.

Zmiany, zmiany, zmiany. Może one ożywią ten mecz? W Lechu dwie: na boisku pojawili się Jevtić i Jóźwiak, którzy zajęli miejsce Raduta i Pedro. W Koronie jedna: Soriano za Forbesa.

• 60. min.

Obraz gry w zasadzie bez zmian (niestety). Korona próbuje, Lech uśpiony, ale też nie na tyle, żeby nie zauważyć, że ktoś próbuje wejść z piłką do jego bramki.

• 56. min.

Burić z Forbesem poszli na zderzenie czołowe. Obaj żyją i mogą kontynuować grę. Krótka przerwa była jednak potrzebna, by doszli do siebie.

• 53. min.

Centra Raduta i... boczna siatka. Ciężko się patrzy na taką grę Lecha.

• 50. min.

Łukasz Trałka dołącza do grona zawodników z żółtą kartką.

• 49. min.

Punktujemy dziś za celne strzały, bo to daje nadzieję, że widowisko nieco nam się rozkręci. Pucko z szesnastego metra zaskoczył Buricia, ale golkiper Lecha, choć na raty, uderzenie obronił.

Gramy!

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy. Działo się niewiele. Korona jest aktywniejsza, ale to się nie przekłada zbyt mocno na zagrożenie tworzone pod bramką Buricia. Oby po zmianie stron emocji było więcej, inaczej bez zapałek pod powiekami może być ciężko.

• 44. min.

Żółta kartka za faul dla Janickiego. Arweladze nie chciał być gorszy od rywala i również otrzymał kartkę w tym samym kolorze.

• 40. min.

Niby Korona przeważa, niby gra odrobinę lepiej, ale tak po prawdzie gra po prostu nieco mniej źle niż Lech. To najlepsze podsumowanie tego, co dzieje się na boisku.

• 35. min.

Rzut wolny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Arweladze. Przez chwilę w naszych głowach kiełkowała myśl: "może to ten moment?". Potem jednak szybko się otrząsnęliśmy, widząc jak pomocnik Korony posyła futbolówkę w mur.

• 32. min.

Jeśli obraz meczu się nie zmieni, to pachnie tu takim 1:0 dla Korony. Żadni z nas wróżbici Macieje, ale Lech wypada dziś przy rywalu blado.