Jagiellonia na swoim poziomie, niezłym, wyraźnie brakowało Dżalamidze, Baran w bramce doskonały...

• robert0073

Oceniono 6 razy 4

Oceny w skali 1-6

Stokowiec - 2 - za brak pomysłu na grę. Drużyna gra, przegrywa, remisuje, rzadko wygrywa, z każdym meczem zsuwa się coraz niżej, mecz z Lechem był tylko jednorazowym błyskiem... Niech w końcu zwróci uwagę, że mając w większości niskich graczy w ofensywie nie powinno się tak często grać górną piłką do przodu.

Baran - 3,5 - przy golu nie zawinił, kilka niezłych interwencji, większość strzałów była niecelna lub o małej sile rażenia. Powinien popracować na wyjściem do dośrodkowań.

Popchadze - 1 - tragiczna gra przez 90 minut z przyzwoleniem trenera, udział przy golu, zero w ofensywie, może lepiej było dać młodego Waszkiewicza na lewą stronę, chłopak grał ostatnio całkiem nieźle, Gruzin niestety dla niego i zespołu zupełnie się nie sprawdza.

Pazdan - 4 - pierwsze minuty słabo, później jeden z lepszych na boisku, wiele wygranych i zblokowanych piłek, powołanie do reprezentacji jednak zdecydowanie na wyrost.

Porębski - 3 - nigdy nie byłem zwolennikiem młodego Porębskiego, dzisiaj o dziwo zagrał bardzo poprawnie. Przypomina Romana Wójcickiego jeśli ktoś pamięta. Zdecydowanie lepszy niż tragiczny w wielu meczach Ukah.

Tosik - 3 - występ przeciętny, niemiłosiernie ogrywany na swojej stronie, z drugiej strony zbyt częsty brak wsparcia ze strony defensywnych pomocników i środkowych obrońców. Podobnie jak Popchadze nikły udział w akcjach ofensywnych.

Norambuena - 3,5 - cały czas powtarzam, że to nie jego pozycja, choć jako defpom gra z meczu na mecz coraz lepiej. W pierwszej połowie wyraźnie przyćmił w rozgrywaniu piłki Quintanę. Kilka piłek do przodu naprawdę pierwszej klasy. Niestety w defensywie grał bardzo przeciętnie, wystarczy spojrzeć na ilość oddanych strzałów ze środa przez piłkarzy Zawiszy.

Dźwigała - 2,5 - bardzo przeciętny występ pamiętając o całkiem dobrych występach w poprzednim sezonie. Zbyt często przegrywaliśmy walkę w środku pola, gdzie powinien rządzić wraz z Norambueną.

Gajos - 3 - dużo walczył, pół oceny do góry za perfekcyjną asystę. Wydaje się, że jak na bardziej ofensywnego piłkarza za mało strzela na bramkę.

Quintana - 2 - Chyba najgorszy, lub jeden z gorszych meczów w tym sezonie. Piłka nie zawsze go słuchała, za dużo nieudanych dryblingów. Widać jednak wyraźnie, że z Quintaną innym gra się łatwiej. I jak zawsze bardzo dobrze dogrywane piłki ze stałych fragmentów.

Plizga - 4 - najlepszy z Jagiellończyków. Świetna gra bez piłki, pokazywanie się do gry, wyjście na czystą pozycję strzelecką. Pół punktu w dół za słabą skuteczność.

Piątkowski - 2 - mój ulubiony zawodnik, niestety mecz mu zupełnie nie wyszedł. Starał się, walczył, bez wyraźnych efektów.

Balaj - 2 - niewidoczny podobnie jak Piątkowski, wydaje się, że jest w gorszej formie niż kilkanaście tygodni temu.

Następny mecz... proponuję zagrać z maksymalnym zagęszczeniem środka pola, przyjmowanie przeciwnika na własnej połowie i gra z kontry. To w naszej słabej lidze daje zadziwiające efekty. A mecz z Lechem pokazał, że warto stosować tę taktykę.

• afcfans

0

Wi�cej o wydarzeniu

Kulisy meczu Jagiellonii z Zawiszą [WIDEO]

W ostatniej kolejce Jagiellonia zremisowała 1:1 na własnym stadionie z Zawiszą Bydgoszcz. Materiał przedstawiający atmosferę tego meczu można zobaczyć w materiale przygotowanym przez oficjalny serwis internetowy białostockiego klubu