(9)

Liczba oddanych głosów: 28

• KONIEC MECZU

90. min. + 8

KONIEC. Mecz zdecydowanie zawiódł oczekiwania, podobnie jak Jagiellonia zawiodła swoich kibiców. Fani zadowoleni będą natomiast w Gdańsku, bo Lechia sezon rozpoczęła od zdobycia trzech punktów.

• 90. min. + 8

Doliczony czas dawno minął, ale sędzia nie kończy meczu. Z boiska wylatują piłkarze, teraz wyleciał też trener. Piotr Stokowiec za swoje zachowanie przy linii bocznej zostaje odesłany na trybuny.

• 90. min. + 4

Fantastyczna okazja Ivana Runje! Machaj zgrał piłkę w pole karne, a obrońca Jagiellonii, niepilnowany przez rywali, mógł zrobić z nią co chciał. Chciał strzelić mocno, i tak zrobił, przez co piłka przeleciała nad poprzeczką.

• 90. min. + 2

Czerwona kartka dla Sławomira Peszko! Skandaliczne zachowanie skrzydłowego, który z premedytacją kopnął Novikovasa od tyłu.

Sędzia Łukasz Szczech dolicza do regulaminowego czasu gry pięć minut.

• 86. min.

Kontratak Lechii Gdańsk. Borysiuk nie potrafił jednak opanować mocnego dośrodkowania Nunesa, ale wywalczył rzut rożny. Goście krótko rozegrali stały fragment gry.

• 82. min.

Na ostatnią zmianę decyduje się także Ireneusz Mamrot, który wzmacnia ofensywę. Roman Bezjak (napastnik) wchodzi za Jakuba Wójcickiego (prawego obrońcę).

• 81. min.

Na ostatnią zmianę decyduje się Piotr Stokowiec. W drużynie Lechii Ariel Borysiuk zastępuje Lukasa Haraslina.

• 80. min.

Jeszcze jeden zryw gospodarzy. Novikovas pobiegł w kierunku pola karnego, strzelił lewą nogą, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• 78. min.

Druga zmiana w drużynie Jagiellonii. Bartosz Kwiecień wchodzi za Martina Pospisila.

• 76. min.

Lechia, mimo przewagi liczebnej, ogranicza się głównie do obrony wyniku. Spokojnie czeka na własnej połowie i nastawia się na kontry.

• 74. min.

Żółta kartka również dla Romanczuka, który nieprzepisowo zatrzymał Paixao.

• 73. min.

Żółtą kartką za opóźnianie gry ukarany Dusan Kuciak.

• 72. min.

Groźne dośrodkowanie Pospisila. Piłka niebezpiecznie zmierzała w kierunku bramki Lechii, ale ostatecznie przeleciała nad poprzeczką.

• 70. min.

Fatalnie wykonany rzut wolny przez Filipa Mladenovicia. Strzał prosto w mur.

• 68. min.

Czerwona kartka dla Guilherme! Obrońca Jagiellonii nieprzepisowo zatrzymał Peszko, który mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem po tym, jak świetnym podaniem prostopadłym popisał się Flavio Paixao.

• 64. min.

Ależ blisko był Novikovas! Skrzydłowy Jagiellonii bez problemu ograł Sławomira Peszko, zszedł do środka pola karnego i uderzył bardzo mocno. Piłka odbiła się jednak od słupka.

• 63. min.

Pierwsza ofensywna akcja Sławomira Peszko. Reprezentant Polski rozpędził się i spróbował strzelić zza pola karnego, ale jego uderzenie bez problemu zablokował Ivan Runje.

• 59. min.

Obydwa zespoły przeprowadzają zmiany. W Jagiellonii Mateusz Machaj zmienia Piotra Wlazło, a w Lechii Sławomir Peszko wchodzi w miejsce Mateusza Maka.