(2)
Legia Warszawa
(3)

Liczba oddanych głosów: 5

KONIEC. Legia wygrywa z Górnikiem 2:1 po dwóch bramkach Carlitosa. Mistrzowie Polski do liderującej Lechii Gdańsk tracą w tej chwili trzy punkty.

Sędzia dolicza cztery minuty.

• GOOOOOOL

87. min.

CARLITOOOOOOOOOOS! Legia obejmuje prowadzenie po drugim golu Hiszpana, który przyjął piłkę w polu karnym Górnika, zmylił obrońcę i pięknie przymierzył, nie dając szans Chudemu.

• 85. min.

Groźne starcie w polu karnym Górnika. Po zderzeniu z własnym bramkarzem najbardziej ucierpiał Żurkowski, który nie podnosi się z boiska.

• 80. min.

Próba symulki Gvilii. Pomocnik Górnika chciał wymusić rut karny, ale sędzia nie dał się nabrać. Co prawda skorzystał z wideoweryfkacji, ale nie podyktował jedenastki.

• GOOOOOOL

75. min.

GOOOOOOOOOL! Carlitos pewnie wykorzystuje jedenastkę i doprowadza do wyrównania!

• 75. min.

Rzut karny dla Legii! Kompletnie niezrozumiałem zachowanie Angulo, który we własnym polu karnym umyślnie zagrał piłkę ręką.

• 70. min.

Bardzo groźne uderzenie Szymańskiego! Piłkarz Legii przymierzył z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką bramki Chudego.

• 67. min.

Zmiana w Legii. Aleksandar Vuković decyduje się na zdjęcie Luisa Rochy, który dziś prezentował się dość słabo. W miejsce Portugalczyka wchodzi Mateusz Wieteska, który w ubiegłym sezonie przebywał na wypożyczeniu w Górniku.

• 65. min.

Ładny drybling Szymańskiego. Pomocnik Legii przeprowadził dynamiczną akcję zakończoną strzałem, ale uderzenie zostało zablokowane przez obrońców.

• 58. min.

Podwójna zmiana w Legii Warszawa. Sebastian Szymański i Sandro Kulenović zmieniają Kaspera Hamalainena i Domagoja Antolicia.

• 55. min.

Kolejne dośrodkowanie Gvilii do Angulo. Górnik niemal cały czas gra jednym schematem, ale Legia i tak nie potrafi tego schematu wyłączyć. Tym razem Hiszpan po podaniu Gruzina uderzył obok bramki.

• 50. min.

Ależ blisko był Jimenez! Hiszpanie z Górnika przeprowadzili akcję dwójkową - Angulo zagrał do Jimeneza, a ten stanął przed wielką szansą do strzelenia gola. Chyba jednak nie wiedział, czy ma strzelać głową, czy nogą, przez co ostatecznie strzału nie oddał w ogóle, a piłka wyleciała poza linię końcową boiska.

• 48. min.

Ogromne problemy ma Legia w obronie. Szczególnie przy stałych fragmentach gry, bo teraz po kolejnym rzucie rożnym strzał oddał Angulo. Uderzenie Hiszpana Cierzniak zdołał jednak obronić.

• 47. min.

Żółta kartka dla Stolarskiego. Obrońca Legii w nieprzepisowy sposób zatrzymał Wolsztyńskiego, który wyprowadzał kontrę gospodarzy.

GRAMY!

• 45. min.

Piłkarze wychodzą już na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy!

• 45. min.

PRZERWA. Za nami ciekawe 45 minut. Górnik prowadzi 1:0, ale mógł prowadzić znacznie wyżej. Zresztą tak samo jak mogła prowadzić Legia, bo swoje sytuacje też miała. Druga część spotkania zapowiada się bardzo ciekawie.

• 45. min.

Fenomenalna interwencja Cierzniaka! Angulo oddał mocny strzał głową po kolejnym dokładnym dośrodkowaniu Gvilii, ale bramkarz gości zdołał odbić piłkę.